Dodana: 7 marzec 2018 15:19

Zmodyfikowana: 7 marzec 2018 15:19

Dotacje dla puszczy. Ponad 40 tys. zł na edukację ekologiczną, warsztaty, szkolenia i konferencję

Umowy na trzy projekty podpisali dziś, 7 marca w siedzibie Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej w Supraślu Wicemarszałkowie Województwa Podlaskiego: Maciej Żywno i Anna Naszkiewicz oraz prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Puszczy Knyszyńskiej „Wielki Las” Karolina Gajda.

Ilustracja do artykułu Attachment14.jpeg

- Jako mieszkaniec Białegostoku i syn leśnika pierwsze lekcje o naturze i ochronie przyrody odbyłem w Puszczy Knyszyńskiej – wspominał marszałek Maciej Żywno. -  Właśnie ta puszcza jest naturalnym miejscem do kontaktu z przyrodą dla wielu białostoczan, dlatego cieszy, że jako samorząd województwa możemy wspierać działania ją chroniące, ale i promujące.

Stowarzyszenie w ramach projektów, które otrzymały dotacje z konkursu ofert prowadzonego przez Departament Ochrony Środowiska UMWP, zaplanowało szereg warsztatów dla mieszkańców okolicznych gmin.

- Przede wszystkim chcemy im zwrócić uwagę na smog i związane z nim niebezpieczeństwa – mówiła prezes Karolina Gajda. -  Będziemy też promować nasadzenia drzew rodzimych, dlatego każdy uczestnik naszych spotkań warsztatowych otrzyma sadzonkę.

W szkoleniach będą też uczestniczyć pracownicy parku. -  To będą warsztaty komunikacji z naszymi klientami, przedsiębiorcami, partnerami – wyjaśniała dyrektor parku Joanna Kurzawa. – Chcemy nauczyć się mediacji, odpowiedniego komunikowania i przekazywania informacji dotyczących przestrzegania praw wynikających z przepisów ochrony przyrody.

Najważniejsze wydarzenia tego roku będą jednak skupione na tegorocznym jubileuszu 30-lecia Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej. W planach jest specjalny koncert oraz konferencja naukowa o dziedzictwie przyrodniczym Województwa Podlaskiego – wpisująca się w obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości.

art

facebook