Rolnictwo i Środowisko

Lista aktualności

 • Uczniowie łomżyńskiej Wety gotowali z klasą

  Miniaturka artykułu
  2019-04-19 11:57:23

  Jedenasty i tym samym ostatni półfinał szkolny Wojewódzkiego Konkursu Kulinarnego „Gotuj z klasą” odbył się 16 kwietnia w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży. Natalia Farfułowska i Piotr Pastorczyk z klasy 3 c, w opinii komisji konkursowej gotowali najlepiej, wygrywając tym samym udział w finale.

 • Walka o finał konkursu „Gotuj z klasą” w Wojewodzinie

  Miniaturka artykułu
  2019-04-19 11:03:46

  Ośmioro uczniów podzielonych na cztery dwuosobowe zespoły stanęło ze sobą w kulinarne szranki podczas półfinału szkolnego (15 kwietnia) konkursu „Gotuj z klasą” w Wojewodzinie. To Joanna Bagińska i Dominika Akacka, uczennice drugiej klasy miejscowego Zespołu Szkół im. ks. J. K. Kluka, ujęły komisję konkursową smakiem i wyglądem potraw, dzięki czemu powalczą w majowym finale z przedstawicielami pozostałych placówek z regionu.

 • Półfinał szkolny konkursu „Gotuj z klasą” w Wysokiem Mazowieckiem

  Miniaturka artykułu
  2019-04-18 10:09:39

  Było smacznie i… widowiskowo. Bo w finale Wojewódzkiego Konkursu Kulinarnego „Gotuj z klasą” mogli znaleźć się ci, którzy nie tylko świetnie gotują, ale także potrafią swoje dania estetycznie podać i ciekawie o nich opowiedzieć. Pod tym względem najlepiej w półfinale szkolnym (12 kwietnia) w Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem wypadły Natalia Żukowska i Marta Olechwierowicz.

 • Sejneńscy uczniowie gotowali z klasą

  Miniaturka artykułu
  2019-04-17 10:38:44

  Katarzyna Zakrzewska i Karolina Wilkiel, uczennice III klasy Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Staszica w Sejnach, okazały się najlepsze podczas czwartkowego (11 kwietnia) etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Kulinarnego „Gotuj z Klasą”. Razem z reprezentantami dziecięciu innych szkół z regionu będą gotować podczas wielkiego finału 22 maja br.

 • Gotuj z klasą – w Suwałkach

  Miniaturka artykułu
  2019-04-15 17:28:12

  Elżbieta Jakubowska i Roksana Kowalczyk to zwyciężczynie szkolnego etapu wojewódzkiego konkursu „Gotuj z klasą”. Tym razem do konkursu stanęły trzy drużyny z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Suwałkach.

 • Szepietowo rozkwitnie podczas targów

  Miniaturka artykułu
  2019-04-12 11:23:39

  Ponad 150 wystawców z całej Polski weźmie udział w 23. edycji Wiosennych Targów Ogrodniczych, Targów Pszczelarskich i Podlaskich Targów Budownictwa Wiejskiego w Szepietowie. To największe wydarzenie ogrodnicze w kraju odbędzie się w najbliższy weekend 13-14 kwietnia.

 • Uczuleni na uczulenie – kolejne spotkanie podlaskich pszczelarzy

  Miniaturka artykułu
  2019-04-12 11:16:50

  Alergie na jad owadów błonkoskrzydłych a więc pszczół miodnych, os, trzmieli i szerszeni były wiodącym tematem kolejnego z cyklu spotkań podlaskich pszczelarzy. Odbyło się ono w minioną niedzielę (7 kwietnia) w siedzibie urzędu marszałkowskiego w Białymstoku.

 • Gotowały z klasą w Niećkowie

  Miniaturka artykułu
  2019-04-11 22:12:00

  Kolejna szkoła z Podlaskiego wzięła udział w szkolnych eliminacjach do wojewódzkiego konkursu kulinarnego „Gotuj z klasą”. Tym razem w szranki stanęli uczniowie z Zespołu Szkół im. Bolesława Podedwornego w Niećkowie.

 • Uczniowie z Rudki po etapie szkolnym konkursu „Gotuj z klasą”

  Miniaturka artykułu
  2019-04-09 15:57:00

  Piąte spotkanie w ramach szkolnych etapów wojewódzkiego konkursu „Gotuj z klasą” za nami. W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Krzysztofa Kluka w Rudce wystartowało pięć zespołów. W regionalnym finale szkołę reprezentować będą uczennice klasy II - Katarzyna Świerżewska oraz Ewelina Dmitruk.

 • Znamy laureatów wojewódzkiego etapu Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

  Miniaturka artykułu
  2019-04-08 08:51:08

  Milla Przygodzka, Monika Lis, Michał Borkowski, Dawid Kozar, Anna Motybel, Jan Węglarz i Maryla Perkowska - to zwycięzcy tegorocznej, XXXIV edycji Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Finał etapu wojewódzkiego odbył się w sobotę (6 kwietnia) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego. Teraz przed nimi etap ogólnokrajowy konkursu.

facebook