Dodana: 27 marzec 2019 09:57

Zmodyfikowana: 27 marzec 2019 09:57

Młodzież i bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym

Marcin Wszeborowski, uczeń Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie, Paweł Nowikow z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Suwałkach i Maciej Świerżewski z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie to zwycięzcy finału XXIII Wojewódzkiego Konkursu dla Uczniów Klas Maturalnych o Profilu Rolniczym „Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym”.

Ilustracja do artykułu Organizatorzy oraz uczestnicy konkursu.jpg

Młodzież do finałowych zmagań stanęła 22 marca w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie. Celem konkursu jest popularyzacja zasad bezpiecznej pracy wśród młodzieży szkół rolniczych województwa podlaskiego.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy odbył się jesienią ubiegłego roku i polegał na przeprowadzeniu eliminacji szkolnych w klasach maturalnych szkół o profilu rolniczym. Pracownicy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Okręgowego Inspektoratu Pracy w Białymstoku przeprowadzili w 19 placówkach szkolenia dotyczące zasad bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym. Wzięło w nim udział 393 uczniów.

W drugim etapie konkursu uczestniczyło 17 uczniów, którzy zajęli pierwsze miejsca w eliminacjach szkolnych. Sprawdzian wiedzy przewidywał 40 pytań testowych oraz jedno pytanie opisowe, dotyczących zagadnień bezpieczeństwa przy pracy rolniczej i działalności KRUS.

Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Organizatorami konkursu są Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Białymstoku i Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku. Honorowy patronat nad konkursem objął Wojewoda Podlaski oraz Marszałek Województwa Podlaskiego.

Mat.: KRUS Białystok, opr. ms

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook