Dodana: 17 grudzień 2018 12:00

Zmodyfikowana: 17 grudzień 2018 19:27

Dzisiaj ostatni dzień zgłoszeń. Wojewódzki Konkurs Kulinarny „Tradycyjny stół wigilijny”

Samorząd Województwa Podlaskiego zaprasza podlaskie koła gospodyń wiejskich do wzięcia udziału w konkursie kulinarnym. Głównym celem konkursu jest identyfikacja i upowszechnienie wiedzy o regionalnych potrawach wigilijnych, kultywowanie lokalnych tradycji oraz promocja i prezentacja organizacji, aktywnie działających na obszarach wiejskich na rzecz podtrzymywania tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

Ilustracja do artykułu Tradycyjny stol wigilijny. Konkurs Województwa Podlaskiego.jpg

Przez inicjowanie tego typu projektów chcemy ocalić od zapomnienia kulinarne specjały, znane od wielu pokoleń na Podlasiu. W związku z tym do udziału w konkursie serdecznie zapraszamy koła gospodyń wiejskich z terenu naszego województwa, wykazujące chęć uczestnictwa i zaprezentowania tradycyjnych kulinarnych potraw wigilijnych. Zadaniem koła będzie zaprezentowanie ich komisji oceniającej, w dniu konkursu, który rozpocznie się 20 grudnia br. (czwartek) o godz. 9:00, w restauracji PIĘĆ DĘBÓW przy ul. Rymarka 7, 16-030 Supraśl. Więcej informacji znajduje się w regulaminie konkursu, w załączniku poniżej.     

Ponadto w trakcie trwania obrad komisji konkursowej planowane jest przeprowadzenie warsztatów rękodzielniczych z przygotowania ozdób choinkowych.

Na zgłoszenia czekamy do 17 grudnia br. (według załączonego poniżej wzoru).           

W przypadku pytań organizacyjnych prosimy o kontakt z pracownikami w Referacie Regionalnej Polityki Rolnej tel. 85 66 54 216.

(opr.mk)

Na zdj. Jeden ze stołów wigilijnych przygotowanych na ubiegłoroczny konkurs.

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook