Dodana: 11 czerwiec 2019 09:27

Zmodyfikowana: 11 czerwiec 2019 09:27

XXVI Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym

Kilkuset wystawców krajowych i zagranicznych, około tysiąca zwierząt hodowlanych, dwa dni wypełnione pokazami, konkursami spotkaniami edukacyjnymi i handlowymi – w dniach 29-30 czerwca w Szepietowie odbędzie się Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Hodowcy zaprezentują najlepsze zwierzęta, a wystawcy z branży rolnej ofertę handlową już po raz 26.

Ilustracja do artykułu Plakat Wystawy.jpg

Wystawa zwierząt

Podczas wystawy można będzie podziwiać najpiękniejsze okazy: bydła ras mlecznych  i mięsnych, koni owiec, drobiu i królików a także kóz. Jak na mleczną potęgę kraju przystało hodowcy przywiozą około 200 krów i jałowic różnych ras. Sobotnia wycena zwierząt wyłoni spośród nich superczempiony, czempiony i wiceczempiony.

W program szepietowskich targów na stałe wpisała się także Ogólnopolska Wystawa Królików. W tegorocznej, siódmej już edycji, będzie można podziwiać ponad 500 sztuk tych niezwykle uroczych zwierząt w różnych rasach.

Targi rolnicze

Uczestnicy targów mogą liczyć na możliwość zapoznania się z ofertą kilkuset przedstawicieli agrobiznesu, zarówno krajowych jak i zagranicznych. Przyjadą producenci maszyn rolniczych, wyposażenia budynków inwentarskich, urządzeń udojowych oraz firmy paszowe, nawozowe, doradcze i finansowe a także instytucje obsługujące rolnictwo. Nie zabraknie firm dbających o postęp hodowlany z zakresu genetyki. W sumie na powierzchni kilkunastu hektarów swoją ofertę zaprezentuje blisko 400 wystawców. U źródła rolnicy dowiedzą się o nowościach i nowatorskich rozwiązaniach technologicznych. Kontakty zawarte w czasie czerwcowych spotkań owocują wieloma przedsięwzięciami, które budują infrastrukturę podlaskiego rolnictwa.

Dni z Doradztwem Rolniczym

Wystawie towarzyszą Dni z Doradztwem Rolniczym, które są okazją do skorzystania z kompleksowego i fachowego doradztwa z zakresu produkcji zwierzęcej, roślinnej, zasad integrowanej ochrony roślin, ekonomiki produkcji, przedsiębiorczości, ekologii i agroturystyki, Tradycją targów w Szepietowie jest stoisko informacyjno-promocyjne Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz podległych agencji rolniczych.

Pokazy młodych hodowców

Kilka dni przed wystawą ruszy VI edycja Podlaskiej Szkoły Młodych Hodowców. Jak przygotować
 i zaprezentować jałowicę na arenie – tego uczą się uczniowie jedynej takiej szkoły w Polsce. Zdobyty warsztat młodzież zaprezentuje na szepietowskim ringu. Stałym akcentem programu jest konkurs dla najmłodszych hodowców. Dzieci w przedziale wiekowym 8-10 lat zaprezentują się z hodowlanymi „pupilami”.

mat. org./oprac. ms

W załączeniu program i plakat wystawy

Pliki do pobrania

facebook