Dodana: 4 październik 2019 10:21

Zmodyfikowana: 4 październik 2019 10:21

Białostockie spotkanie z Kołami Gospodyń Wiejskich

Jak legalnie i bezpiecznie sprzedawać swoje wyroby na festynach, jarmarkach i pokazach kulinarnych; jak fachowo i z szacunkiem dbać o dziedzictwo lokalnej kultury oraz gdzie szukać funduszy na rozwój kół gospodyń wiejskich – tego będą się mogły dowiedzieć przedstawicielki KGW z powiatu białostockiego na najbliższym spotkaniu (10 października br.) w urzędzie marszałkowskim w Białymstoku.

Ilustracja do artykułu Spotkanie z Kołami Gospodyń Wiejskich.jpg

Z inicjatywy Samorządu Województwa Podlaskiego od kilku tygodni w regionie odbywają się spotkania przeznaczone dla lokalnych kół gospodyń wiejskich. W roli prelegentów biorą w nich udział przedstawiciele Krajowej Administracji Skarbowej, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Powiatowego Lekarza Weterynarii, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Podczas spotkań podlaskie gospodynie mogą poszerzyć swoją wiedzę zarówno o bezpiecznej i zgodnej z obowiązujacymi warunkami sanitarno-higienicznymi sprzedaży swoich produktów, prawidłowego rozliczania swoich działań, rejestracji nowych kół i zdobywania funduszy na ich działalaność a także kreowania i organizowania wydarzeń kuturalnych i społecznych.

Już w czwartek (10 października br.) o godz. 16 w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku (sala 115, I piętro, ul. Kard. S. Wyszyńskiego 1) odbędzie się kolejne spotkanie z tego cyklu skierowane do KGW z terenu powiatu białostockiego.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o potwierdzenie przybycia pod numerem telefonu (85) 66 54 216 lub na adres e-mail: rolnictwo@wrotapodlasia.pl

Dep. Rolnictwa i Obszarów Rybackich, oprac. ms

facebook