Dodana: 11 lipiec 2019 15:10

Zmodyfikowana: 11 lipiec 2019 15:10

Barciowisko pełne atrakcji

Zawody w dzianiu kłód bartnych, degustacja i możliwość zakupu miodów od lokalnych pszczelarzy, stoisko edukacyjne z upominkiem dla każdego. To atrakcje czwartej edycji Barciowiska, które odbędzie się 13 lipca przy amfiteatrze, nad jeziorem Necko w Augustowie.

Ilustracja do artykułu Barciowisko 2019 miniaturka.jpg

Barciowisko jest imprezą łączącą w sobie ideę edukacji ekologicznej z zagadnieniami związanymi z rolą i znaczeniem pszczół w życiu człowieka, a także popularyzacją wiadomości o pszczołach, lokalnej promocji bartnictwa z praktycznym wykonawstwem kłód bartnych.

Praktyczne wykonanie kłód bartnych zostanie zorganizowane jako konkurs na najlepszą barć. Przewiduje się udział 10 drużyn dwuosobowych, spośród których zostaną wyłonieni zwycięscy. Zmagania dziesięciu zespołów bartniczych obserwowane będą przez jury. Wszystkie kłody wydziane podczas konkursu zostaną użyczone wykonawcom, a  zawieszenie i lokalizacja docelowa kłód zostanie uzgodniona z Nadleśnictwem Augustów, organizatorem Barciowiska.

 

Program Barciowiska:

09:00 - zapisy drużyn uczestniczących w konkursie dziania barci,

09:30 - przywitanie uczestników, omówienie zasad konkursu, przedstawienie jurorów, losowanie numerów kłód bartnych; wydawanie narzędzi; 

10:00 - rozpoczęcie konkursu;

12:00 – konkurs wchodzenia na drzewo przy użyciu leziwa

13:00 - zakończenie konkursu;

13:30 - ogłoszenie wyników konkursu w dzianiu barci i wręczenie nagród zwycięzcom;

14:00 - zakończenie.

 

oprac. ms/na podst. mat. org.

W załączeniu plakat wydarzenia.

Pliki do pobrania

facebook