Dodana: 15 październik 2020 15:38

Zmodyfikowana: 7 czerwiec 2021 12:33

Jest logo Programu Odnowy Wsi Województwa Podlaskiego

Projekt Anny Ruty Korniluk otrzymał najwięcej głosów jury w konkursie na logo Programu Odnowy Wsi Województwa Podlaskiego. Obrady odbyły się w piątek (9.10) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego. Przewodniczył im wicemarszałek Stanisław Derehajło. Komisja przyznała też drugie, trzecie miejsce oraz wyróżnienie.

Wicemarszałek Stanisław Derehajło stoi przy ekranie. Na nim wyświetlone jest zwycięskie logo

Jak podkreślał Stanisław Derehajło, konkurs miał dwa główne cele: wykorzystanie zdolności i świeżego spojrzenia utalentowanej plastycznie młodzieży do stworzenia niebanalnego znaku graficznego, i z drugiej strony: upowszechnianie wiedzy o podlaskiej wsi wśród młodego pokolenia. Dlatego do udziału zaproszono uczniów Liceum Plastycznego im. Artura Grottgera w Supraślu.  

- Chcemy wykorzystać potencjał naszych młodych plastyków, chcemy aby w twórczej pracy, w poszukiwaniu pomysłów na znak graficzny poznawali też specyfikę podlaskiej wsi – mówił wicemarszałek Derehajło.
Do konkursu wpłynęło 37 projektów, spośród których wybrano cztery. Komisja oceniała m.in. oryginalność, czytelność, estetykę i oczywiście nawiązanie do założeń Programu Odnowy Wsi Województwa Podlaskiego.

O zwycięstwo rywalizowały projekty: Anny Ruty Korniluk, Marii  Jackowskiej, Zuzanny Sieńczuk i Katarzyny Bagińskiej.

Magdalena Łyżnicka-Sanczenko, dyrektor Departamentu Współpracy z Zagranicą i Promocji w urzędzie marszałkowskim i jednoczesnie członek jury, podkreśliła, że wszystkie finałowe prace są interesujące:


- Widać tu zabawę kolorem i mądre jego wykorzystanie, ciekawą kreskę i oczywiście nawiązanie do tematu, którego projekt dotyczył. Serdecznie gratuluję młodym twórcom kreatywności i znakomitych pomysłów – mówiła dyrektor.

Wskazanie zwycięzcy nie było łatwe. Komisja po długiej debacie i głosowaniu zdecydowała o przyznaniu pierwszego miejsca grafice Anny Ruty Korniluk. Członków komisji zachwyciła prostota projektu, jego wieloznaczność i estetyka. 

Zwycięskie logo w postaci zielonego obramowania z małą roślinką  w środku

Drugą lokatę w konkursie otrzymała Maria Jackowska. Trzecie miejsce przyznano Zuzannie Sieńczuk. Natomiast wyróżnienie otrzymała Katarzyna Bagińska.

Zwycięski znak graficzny zostanie wykorzystany w działaniach promocyjnych na rzecz Programu Odnowy Wsi Województwa Podlaskiego.

***
Organizatorem konkursu jest Samorząd Województwa Podlaskiego, a koordynatorem Departament Rolnictwa i Obszarów Rybackich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Skład kapituły konkursowej:

Stanisław Derehajło, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego;
Wojciech Iwańczuk w zastępstwie za Mirosława Jaroszewicz-Łojewska, Dyrektora Wydziału Rolnictwa i Środowiska Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku
Andrzej Pleszuk Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Obszarów Rybackich UMWP
Katarzyna Korycka – Dyrektor Biura Dziedzictwa narodowego UMWP
Robert Korczak w zastępstwie za Wojciecha Mojkowskiego, Dyrektora Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie
Agnieszka Artemiuk w zastępstwie za Grzegorza Leszczyńskiego, Prezesa Podlaskiej izby Rolniczej
Artur Gaweł - Dyrektor Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej
Beata Matyskiel - Z-ca Dyrektora Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej
Mirosław Bielawski - Dyrektor Programowy Polskiego Radia Białystok
Magdalena Łyżnicka - Sanczenko Dyrektor Biura Współpracy z Zagranicą i Promocji UMWP
Małgorzata Półtorak – Gabinet Marszałka/UMWP
Donata Żmiejko - Redaktor Gazety Współczesnej (nie uczestniczyła w obradach)
Eugeniusz Szpakowski - Dyrektor Oddziału Telewizji Polskiej S.A. w Białymstoku (nie uczestniczył w obradach)

Aneta Kursa
fot. Małgorzata Sawicka

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook