Dodana: 21 listopad 2017 13:27

Zmodyfikowana: 21 listopad 2017 13:47

Zapraszamy do Cyfrowego Urzędu Wrót Podlasia

Zgodnie z art. 220 §3 – §5 Kodeksu postępowania administracyjnego podania i wnioski do urzędów można składać drogą elektroniczną.

Ilustracja do artykułu businessman-2956974_960_720.jpg

Informujemy, że w województwie podlaskim do komunikacji z jednostkami administracji publicznej służy platforma Cyfrowego Urzędu Wrót Podlasia, znajdująca się pod adresem  https://cu.wrotapodlasia.pl

Cyfrowy Urząd zawiera dane teleadresowe i informacje o usługach dot.  130 jednostek samorządu terytorialnego, ponad 1050 jednostek podległych samorządom oraz kilkudziesięciu jednostek wojewódzkiej  administracji rządowej.

W chwili pisania tej wiadomości na Cyfrowym Urzędzie  było umieszczonych 563 opisów usług – czyli informacji, w jaki sposób można załatwić poszczególne sprawy. Do kilkudziesięciu najpopularniejszych usług przygotowano formularze elektroniczne, w przypadku innych – zamieszczono wzory dokumentów.

Podstawowe usługi, udostępniane przez Cyfrowy Urząd Wrót Podlasia to:

Dzięki uprzejmości redakcji Wrót Podlasia, przygotowaliśmy krótki film instruktażowy – jak wysłać pismo przez Cyfrowy Urząd.

 

Zapraszamy do jego obejrzenia!

 

Jak przesłać pismo/wniosek przez Cyfrowy Urząd Wrót Podlasia?

  1. Otwórz stronę cu.wrotapodlasia.pl
  2. Wybierz urząd.
  3. Wyszukaj usługę np. pismo ogólne, wydanie dowodu osobistego, zawiadomienie o zbyciu pojazdu. Zapoznaj się z opisem usługi.
  4. Wypełnij formularz, podpisz go kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub Profilem Zaufanym ePUAP i wyślij.

Potwierdzenie (UPO) otrzymasz na adres e-mail.

 

 

 

 

 

fot.pixabay

facebook