Dodana: 25 październik 2019 10:18

Zmodyfikowana: 25 październik 2019 10:18

Suwałki. IV edycja Forum Biznesowego Pogranicza

Targi, wystawy, panele dyskusyjne – w Suwałkach trwa czwarta edycja jednego z największych w regionie wydarzeń gospodarczych. W tym roku poświęcone jest branży turystyczno - hotelarskiej. Biorą w nim udział przedsiębiorcy, samorządowcy i naukowcy z Polski, Litwy i Białorusi. Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, a władze województwa reprezentuje członek zarządu Wiesława Burnos.

Ilustracja do artykułu 01.jpg

Forum Biznesowe Pogranicza to wydarzenie poświęcone branży turystyczno-hotelarskiej, która wpisuje się w Inteligentne Specjalizacje Województwa Podlaskiego.  Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk otwierając konferencję zwrócił uwagę, że nie jest to branża wiodąca Suwałk ale z całą pewnością jest siłą naszego regionu gdzie turystyka jest bardzo dobrze rozwinięta.

- Forum to miejsce wymiany doświadczeń i wymiany spostrzeżeń. Suwałki to miasto, które swój rozwój upatruje na wzroście gospodarczym, który suwalski samorząd wspiera od lat – powiedział na rozpoczęcie konferencji Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk – Suwałki nigdy nie były i nigdy nie będą aspirować do miana miasta turystycznego. Jednak musimy pamiętać o naszych okolicach: Wigierskim Parku Narodowym, Suwalskim Parku Krajobrazowym. 

Współorganizatorami Forum jest Miasto Suwałki, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Politechnika Białostocka, Izba Przemysłowo-Gospodarcza w Suwałkach.

 

Forum Biznesowe Pogranicza jest wydarzeniem kształtującym rozwój makroregionu Polski Północno-Wschodniej poprzez wspieranie przedsiębiorczości. Każda edycja Forum zwiększa swój zasięg i oddziaływanie, a co za tym idzie zwiększa się zainteresowanie uczestnictwem w wydarzeniu.

źródło: UM Suwałki
oprac.ak

facebook