Dodana: 11 luty 2019 14:25

Zmodyfikowana: 11 luty 2019 14:25

Zajęcia dla seniorów z Suwałk i Augustowa

To doskonały sposób na samotność i smutki „jesieni życia” - mówią o zajęciach w klubach seniora ich uczestnicy. Do wzięcia w udziału w kolejnych różnorodnych aktywnościach zapraszają placówki w Suwałkach i Augustowie.

Ilustracja do artykułu plakat piorka 1.jpg

Oferta suwalskich klubów seniora skierowana jest do mieszkańców Suwałk powyżej 60. roku życia. W tym roku kluby poprowadzą:

- Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku (ul. Ciesielska 15),

- Stowarzyszenie Aktywności Społeczno-Artystycznej „Nie Po Drodze” (ul. Chopina 6a),

-  Stowarzyszenie Kulturalne Kostroma i Stowarzyszenie Mangi, Anime, Fantastyki i RPG „Mroczne Bractwo” – plener, centrum miasta.

Kluby są czynne cztery dni w tygodniu. Oferują zajęcia artystyczne, zdrowotne i spotkania integracyjne. Nie trzeba się na nie zgłaszać, ani zapisywać, każdego dnia można dołączyć do grupy klubowiczów. Działalność suwalskich klubów seniora zostanie w tym roku wsparta przez Miasto Suwałki kwotą 165 tys. zł.

Z kolei w Augustowie w ramach Klubu „Starszego Małolata” odbędzie się cykl spotkań w Miejskim Ośrodku Kultury (Rynek Zygmunta Augusta 9). Inauguracyjne warsztaty z plecenia makramy odbędą się w poniedziałek 18 lutego o godz. 10. W ramach kolejnych zajęć seniorzy będą nabywać rozmaite umiejętności, ale także dowiedzą się jak dbać o siebie i zdrowie oraz aktywnie spędzać czas.

Organizatorami spotkań są: Augustowskie Placówki Kultury oraz Rada Seniorów Miasta Augustowa.  Wszelkie szczegóły znajdziecie Państwo na plakatach i w Miejskim Domu Kultury – osobiście lub pod numerem telefonu: 87 643 36 59.

Oprac. ms

facebook