Dodana: 2 sierpień 2021 08:07

Zmodyfikowana: 2 sierpień 2021 09:04

Rozpoczął się kolejny etap remontu drogi Osowiec-Suchowola-Dąbrowa Białostocka

Prace dotyczą ponad kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 670, na modernizację którego samorząd województwa przeznaczył ponad 1 mln 300 tys. zł. Konferencja dotycząca zakresu planowanych prac odbyła się w piątek (30.07) w Dąbrowie Białostockiej. Samorząd województwa podczas spotkania reprezentował radny wojewódzki Paweł Wnukowski.

Osoby uczestniczące w konferencji dotyczącej remontu drogi siedzą przy wspólnym stole

Inwestycja to kontynuacja prac rozpoczętych w ubiegłym roku, dzięki której wyremontowano ponad siedmiokilometrowy odcinek tej samej trasy.

- To bardzo istotna droga, nie tylko dla mieszkańców powiatu sokólskiego, ale także całego regionu, gdyż wiedzie między innymi do drogi krajowej nr 8. To trasa bardzo często uczęszczana, szczególnie w sezonie letnim - mówił radny Wnukowski.

Zadowolenia z rozpoczynającej się inwestycji nie krył Artur Gajlewicz, burmistrz Dąbrowy Białostockiej.

- Ten remont był konieczny. Cieszę się, że drogi wojewódzkie na terenie gminy Dąbrowa Białostocka będą niedługo wyremontowane, a nasze miasto będzie dobrze skomunikowanie z drogą krajową nr 8 oraz 19. To kwestia kluczowa, która otwiera możliwości działalności gospodarczej i wzmacnia potencjał naszej gminy do dalszego rozwoju, ale także pomaga mieszkańcom dostać się bezpiecznie do pobliskich miejscowości - podkreślił samorządowiec.

Mariusz Nahajewski, dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, poinformował podczas spotkania, że prace remontowe rozpoczną się w ciągu najbliższych kilku dni. Oprócz remontu nawierzchni zostanie też m.in wykonane i wyprofilowane pobocze. W zakres prac wejdzie również budowa przepustów pod zjazdami oraz oznakowanie drogi. Roboty mają zakończyć się 21 września.

W spotkaniu uczestniczył również Adam Wojteczko, przewodniczący Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej

 

Paulina Tołcz, Paulina Dulewicz
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Piotr Babulewicz                 

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook