Dodana: 2 luty 2018 08:30

Zmodyfikowana: 2 luty 2018 08:30

W Sławcu otwarto Dzienny Dom Seniora+

Od lutego rozpoczął działalność Dzienny Dom Senior+ w Sławcu koło Nowogrodu. Mieszkańcy z gminy, którzy zgłosili chęć udziału w projekcie będą mieli zapewnioną ośmiogodzinną ofertę zajęć od poniedziałku do piątku. W ramach pobytu będą mogli korzystać z usług socjalnych w tym wyżywienia – jeden ciepły posiłek, a także zajęć terapeutycznych i fizjoterapeutycznych. Do dyspozycji są dwa pomieszczenia do zwiększania aktywności ruchowej, kinezyterapii, wyposażone w odpowiedni sprzęt dostosowany do potrzeb i sprawności seniorów, a także pokój dzienny ze sprzętem RTV, biblioteczkę, pokój relaksacyjny i kuchnię.

Ilustracja do artykułu 09.jpg

- W wolnym czasie prowadzone będą kółka zainteresowań, szydełkowanie, szycie na maszynie - mówi Ewa Fiega ze Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych na Rzecz Rozwoju, Promocji i Doskonalenia Zawodowego, które będzie prowadzić Dzienny Dom Senior+. - Będziemy starać się, aby seniorzy spędzili ten czas w ciekawy sposób - dopowiada.

Seniorzy będą pod stałą opieką pielęgniarki. Dzięki temu skorzystają z edukacji zdrowotnej, a ich stan zdrowia będzie monitorowany poprzez mierzenie ciśnienia, tętna oraz poziomu cukru. Ćwiczenia pod okiem fizjoterapeuty pozwolą dbać o swoją kondycję fizyczną i zdrowie.

- Bardzo mi się tu podoba, będzie można tu miło spędzić dzień, a przy okazji skorzystać z zajęć rehabilitacyjnych - mówi jedna z pań uczestnicząca w projekcie.

Dzienny Dom Senior+ w Sławcu powstał dzięki dofinansowaniu z budżetu państwa w kwocie 300 tysięcy złotych, a także budżetu gminy Nowogród - prawie 100 tysięcy.

 

facebook