Dodana: 3 czerwiec 2018 14:00

Zmodyfikowana: 3 czerwiec 2018 14:00

VII Podlaskie Targi Ekonomii Społecznej i Kilometry Dobra

W południe na białostockich Plantach już po raz ósmy rozpoczęły się Podlaskie Targi Ekonomii Społecznej. Hasło przewodnie tegorocznych Targów to: „Zrozumieć człowieka”. Głównym motywem imprezy była promocja podmiotów ekonomii społecznej z terenu województwa podlaskiego ze szczególnym uwzględnieniem wskazania wartości w działaniu na rzecz innych osób.

Ilustracja do artykułu Glowne Targi Ekonomii Spolecznej 2018 (18).jpg

 

- To niezwykle ważne, że ludzie którzy potrzebują pomocy, otrzymują pomocną rękę i dalej sami mogą sami radzić. Cieszę się, że w naszym mieście są ludzie którzy realizują się w pomaganiu innym i dzisiaj mogą się na Plantach zaprezentować. Bardzo wam wszystkim dziękuję, bo nawet jeśli pomogliśmy jednemu człowiekowi, to było warto – mówił prezydent Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

Elżbieta Rajewska-Nikonowiczdyrektor Regionalnego Ośrodka Pomocy Rodzinie w imieniu Zarządu Województwa Podlaskiego podziękowała wszystkim organizacjom, które niosą pomoc potrzebujacym. – Sami jesteśmy o tyle bogatsi o ile swój dar przyjaźni dajemy ninnym – powiedziała dyrektor ROPS.

W czasie targów już po raz piąty w Białymstoku, Caritas przeprowadził finał akcji Kilometry Dobra. - Akcja Kilometry Dobra na dobre już się rozkręca i jako Caritas cieszymy się, że możemy uczestniczyć w Targach Ekonomii, bo razem możemy więcej – mówi ks. Adam Kozikowski. - Przypomnę, że dwa razy z rzędu obroniliśmy tytuł mistrz świata dobroczynności. Jeszcze w południe Białystok wygrywał organizacji i mam nadzieję, że dzięki hojności mieszkańców uda się ten piękny wynik utrzymać.

Caritas Archidiecezji Białostockiej w tegorocznej kampanii Kilometry Dobra zbiera pieniądze na wyposażenie pokoi dla dzieci i młodzieży z Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Uzależnień METANOIA. Potrzeba około 100 tysięcy złotych na zakup łóżek, biurek, szafek nocnych, lampek, szaf, aby dzieci i młodzież trafiające pod dach METANOI mogły w bezpiecznych i godnych warunkach odbywać swoją roczną terapię uzależnień.

Wśród uczestników imprezy, którzy przekażą na rzecz METANOI co najmniej metr dobra (tj. 44 zł), będą losowane nagrody.

Białostockie Planty przy fontannie zaroiły się w południe od stois organizacji, które pomagają najbardziej potrzebujacym. Można było posłuchać o ich działaniach i obejrzeć wystawy wytwarzanych produktów. Z myślą o dzieciach przygotowano mały plac zabaw z dmuchańcami i watą cukrową. Była też fotobudka i muzyka na żywo. Po południu zagrają Winnica oraz Boże Echo.

A wieczorem (18-22) zapraszamy wszystkich na potańcówkę pod lampionami, którą porowadzi zespół Whitestok.

(opr.mk)

 

facebook