Dodana: 28 lipiec 2020 14:30

Zmodyfikowana: 28 lipiec 2020 14:30

Uroczystość z okazji generalskiej nominacji komendanta podlaskiej policji

Otrzymanie nominacji generalskiej przez inspektora Roberta Szewca, Komendanta Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, świętowano podczas poniedziałkowej (27.07) uroczystej zbiórki w Pałacu Branickich. W imieniu marszałka Artura Kosickiego w spotkaniu wziął udział Tomasz Szeweluk, sekretarz województwa, który przekazał komendantowi pamiątkowy grawerton.

Ilustracja do artykułu Nadinspektor Robert Szewc z nominacją generalską (10).jpg

Akty mianowania na stopnie generalskie oraz szable wręczył sześciu oficerom prezydent Andrzej Duda w ramach  obchodów Święta Policji w Warszawie.

Nowo mianowany generał podziękował za miłe słowa oraz podkreślił, że ten awans to zasługa wszystkich funkcjonariuszy, z którymi do tej pory współpracował oraz współpracuje. Wspomniał o garnizonie lubelskim, w którym służył blisko ćwierć wieku, jak również podlaskim, którego obecnie jest Komendantem.

W uroczystości w Pałacu Branickich udział wzięli także: Bohdan Paszkowski, Wojewoda Podlaski, komendanci miejscy oraz powiatowi podlaskiego garnizonu, a także reprezentanci związków zawodowych oraz kapelani Policji. Gratulowano Komendantowi awansu oraz ogromnego wyróżnienia.

Spotkanie uświetnił udział pododdziału honorowego oraz chóru Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Oprac. Małgorzata Sawicka

Fot. KWP w Białymstoku

 


Nadinsp. Robert Szewc jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Służbę w Policji rozpoczął w 1996 r.  jako funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej Policji w Zamościu. Przez kolejne lata związany był z jednostką w Tomaszowie Lubelskim, Komendą Wojewódzką Policji w Lubinie i Białymstoku. Pełnił służbę w pionach: kryminalnym, prewencji i wspomagającym. Zajmował się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, prewencją kryminalną, pracował w kadrach oraz w kontroli. W tomaszowskiej komendzie zajmował stanowiska wykonawcze, a następnie kierownicze. Komendantem Wojewódzkiej Policji w Białymstoku został w marcu br.  Jest odznaczony Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę, Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa, Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju, Srebrną i Brązową Odznaką Zasłużony Policjant.

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook