Dodana: 26 maj 2020 12:40

Zmodyfikowana: 28 maj 2020 08:55

Umów wizytę w urzędzie skarbowym. Nowe zasady obsługi bezpośredniej

Od 1 czerwca cztery największe urzędy skarbowe w regionie wprowadzają nowy model obsługi bezpośredniej podatników. Sprawę w urzędzie będzie można załatwić wyłącznie po wcześniejszym zarezerwowaniu planowanej wizyty.

Ilustracja do artykułu wizyta.jpg

Nowy model obsługi od 1 czerwca wchodzi pilotażowo w czterech placówkach skarbowych naszego województwa, tj. Pierwszym i Drugim Urzędzie Skarbowym w Białymstoku, Urzędzie Skarbowym w Łomży i Urzędzie Skarbowym w Suwałkach. Rezerwować wizyty można już dziś (26.05 - przyp. red.). Najprościej zrobić to przez internet.

Wizyta w urzędzie skarbowym

Wystarczy skorzystać z usługi „Wizyta w urzędzie skarbowym – umów” na stronie regionalnej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) - link do witryny lub na stronach poszczególnych urzędów skarbowych, korzystając z zakładki „Jak załatwić sprawę w urzędzie”. Na wizytę można umówić się także telefonicznie pod numerami telefonów wskazanymi w tej zakładce lub podczas osobistej wizyty w urzędzie w punkcie „Rezerwacja wizyty” zlokalizowanym blisko wejścia.

- Liczymy, że nowa możliwość rezerwowania wizyt przez internet ułatwi podatnikom załatwianie ich spraw. Rezerwując wizytę możemy skorzystać z kart usług, dzięki którym będziemy wiedzieli jakie dokumenty ze sobą zabrać. Z kolei dzięki wprowadzeniu zasady, że bezpośrednio w siedzibie urzędu obsługiwani są wyłącznie klienci umówieni, chcemy uniknąć kolejek co z pewnością powinno poprawić komfort obsługi podatników - mówi Radosław Hancewicz, rzecznik prasowy podlaskiej KAS.

Od 22 czerwca podlaska KAS planuje rozszerzenie nowych zasad obsługi na wszystkie urzędy skarbowe z województwa.

Wciąż preferowana zdalna forma kontaktu

Oczywiście nadal aktywne pozostają wszystkie dotychczasowe zdalne formy załatwiania spraw w urzędach skarbowych. Oprócz infolinii Krajowej Informacji Skarbowej oraz możliwości załatwienia swoich spraw podatkowych poprzez strony: www.podatki.gov.pl i www.biznes.gov.pl można skorzystać ze specjalnych, dedykowanych numerów telefonicznych, działających w poszczególnych urzędach skarbowych.

- Do urzędu umawiajmy się, jeśli jest to niezbędne, a wizytę zarezerwujmy przez internet, żeby niepotrzebnie nie czekać w kolejce oraz dbać o bezpieczeństwo swoje i innych klientów - apeluje rzecznik KAS w regionie.

źródło: Podlaska Krajowa Administracja Skarbowa
oprac. Anna Augustynowicz

facebook