Dodana: 14 październik 2015 10:31

Zmodyfikowana: 14 październik 2015 10:31

Ukraińcy uczyli się samorządności w Bielsku Podlaskim

Naukowcy, samorządowcy i dziennikarze z kilku ukraińskich miast odwiedzili Urząd Miasta Bielsk Podlaski w ramach studyjnej wizyty w Polsce. Goście przyjechali do nas, by poznać specyfikę samorządu terytorialnego w naszym kraju.

Ilustracja do artykułu wiz015poziom.jpg

Kilkunastoosobowa delegacja z Ukrainy spotkała się z Burmistrzem Miasta Jarosławem Borowskim oraz pracownikami urzędu. Rozmawiano m.in. o relacjach między organem wykonawczym a ustawodawczym, o współpracy różnych szczebli samorządu polskiego, a także o udziale samych mieszkańców w podejmowanych decyzjach.

- Wizyta miała pokazać naszym gościom z Ukrainy polski system skutecznego samorządu, opierający się na trzech filarach: uprawnieniach (podziale kompetencji pomiędzy władzą centralną, a różnymi szczeblami władz lokalnych), zasobach (finansowych i majątkowych) oraz odpowiedzialności wobec wyborców i prawa – wyjaśniał organizator przyjazdu Krzysztof Filcek, Zastępca Dyrektora Fundacji Współpracy Polsko-Ukraińskiej PAUCI w Warszawie.

Wizyta gości z Ukrainy w Bielsku Podlaskim została zrealizowana z projektu finansowanego ze środków Programu „Wsparcie Demokracji” w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej MSZ RP w 2015 r.

Za: UM Bielsk Podlaski

facebook