Dodana: 21 listopad 2019 10:14

Zmodyfikowana: 21 listopad 2019 12:10

Seniorzy świętowali w Łapach

Łapscy seniorzy już po raz piąty mieli okazję do wspólnego świętowania. Dom Kultury w Łapach oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zorganizowały w środę (20.11) uroczystość z okazji Dnia Seniora. Uczestniczył w niej Członek Zarządu Województwa, Marek Malinowski.

Ilustracja do artykułu Dzień Seniora w Łapach (9).jpg

- Jest mi niezmiernie miło spotkać się Państwem. Jest to ważna i potrzebna inicjatywa, będąca podziękowaniem dla Was - za Wasze życiowe osiągnięcia i dokonania - mówił podczas spotkania członek zarządu Marek Malinowski.

Marszałek podkreślił także wagę współpracy w ramach Rady Seniorów działającej aktywnie przy Marszałku Województwa Podlaskiego oraz zaangażowanie zarządu w działania ukierunkowane na osoby starsze. - Szczególnie ważne i cenne jest wykorzystanie w tej sferze środków unijnych, których określona część jest zawsze przeznaczona na prozdrowotne projekty i przedsięwzięcia na rzecz Waszego pokolenia. Jako członek zarządu odpowiedzialny za służbę zdrowia życzę Wam wszystkim wielu lat aktywnej i pełnej wspaniałych inicjatyw działalności w dobrym zdrowiu - mówił.

Łapskie święto seniorów rozpoczęło się mszą św. w kościele pw. Świętego Krzyża. Następnie uczestnicy przenieśli się do Szkoły Podstawowej nr 1, gdzie odbyły się m.in. pokazy taneczne zespołu Flejwunia Kids, występy Kabaretu Kolneńskie Dziewczyny z Plusem oraz zabawa taneczna z poczęstunkiem.

Aktywny senior

Jak co roku nie zabrakło wyróżnień dla najaktywniejszych przedstawicieli środowiska senioralnego. Upominki i dyplomy wręczali: burmistrz Krzysztof Gołaszewski, marszałek Marek Malinowski, dyrektor Biura Kultury UMWP - Agata Puchalska oraz Wiktoria Łapińska - dyrektor Domu Kultury w Łapach. Wśród odznaczonych znalazły się:

  • Krystyna Mierzejewska, Elżbieta Niewińska oraz Stefania Stypułkowska reprezentujące Dzienny Dom "Senior+" w Łapach;
  • Krystyna Łotko, Danuta Żochowska, Jadwiga Tomkiel oraz Zofia Czech ze Stowarzyszenia Trzeciego Wieku;
  • Teresa Marcinowska, Janina Szydłowska i Zuzanna Łapińska z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów;
  • Anna Kołakowska, Daniela Roszkowska oraz Stanisława Łapińska z Klubu "Po drugiej stronie tęczy”.

Marek Malinowski i Agata Puchalska otrzymali z rąk burmistrza Krzysztofa Gołaszewskiego oraz dyrektor Wiktorii Łapińskiej upominki, w tym piękne obrazy wykonane w ramach zajęć prowadzonych w łapskim Domu Kultury.

(oprac.aa)
fot. Dom Kultury w Łapachfacebook