Dodana: 8 lipiec 2020 13:05

Zmodyfikowana: 8 lipiec 2020 14:13

Prezydent Andrzej Duda na Pikniku z Produktem Polskim w Tykocinie

Regionalne przysmaki, zabawy dla najmłodszych, występy grup rekonstrukcyjnych - to tylko niektóre z atrakcji Pikniku z Produktem Polskim. Impreza odbyła się we wtorek (7.07) na Placu Stefana Czarnieckiego w Tykocinie. Gościem specjalnym wydarzenia był przebywający z wizytą w naszym regionie prezydent Andrzej Duda. Towarzyszyli mu m.in. marszałek Artur Kosicki, członkowie zarządu Wiesława Burnos i Marek Malinowski, radni wojewódzcy Sebastian Łukaszewicz i Paweł Wnukowski. Wraz z prezydentem do Tykocina przyjechała również europosłanka Beata Szydło

Ilustracja do artykułu 1.jpg

Piknik promujący polskie produkty z udziałem prezydenta przyciągnął do centrum Tykocina rzeszę ludzi. Na spotkanie z Andrzejem Dudą przybyli samorządowcy, parlamentarzyści i mieszkańcy z całego regionu.
- Dziękuję wszystkim za to gorące powitanie. Jestem ogromnie wzruszony – mówił prezydent Duda na Placu Stefana Czarnieckiego - Dziękuję za frekwencję w pierwszej turze wyborów, dziękuję za to, że po raz kolejny Państwo zaufaliście mi, że oddaliście na mnie głosy - mówił prezydent.

Jak podkreślał, jego celem, jako prezydenta jest budowanie Polski, w której naczelną zasadą jest to, aby całe państwo rozwijało się równo.
- Tak, aby korzyści wynikające ze wzrostu gospodarczego, z tego, że państwo polskie staje się coraz zamożniejsze były równo rozdzielane w społeczeństwie. Chciałbym, aby ta polityka mogła być dalej realizowana – podkreślał.

Andrzej Duda rozmawiał z mieszkańcami. Odwiedził stoiska z regionalnymi potrawami przygotowanymi przez Koła Gospodyń Wiejskch, gdzie skosztował podlaskich przysmaków.
O oprawę muzyczną zadbały lokalne zespoły ludowe.

Organizatorem Pikniku z Produktem Polskim był Urząd Miejski w Tykocinie, a partnerem - Województwo Podlaskie i Powiat Białostocki. Oprócz kiermaszu rękodzieła ludowego i regionalnych wyrobów spożywczych, można było dowiedzieć się o lokalnych atrakcjach turystycznych, porozmawiać o profilaktyce zdrowotnej, a także sprawdzić znajomość zasad ruchu drogowego. Zainteresowaniem cieszyła się też kapsuła 5D, w której  szlak rowerowy Green Velo można było nie tylko zobaczyć w trójwymiarze, ale usłyszeć oraz poczuć – ruch, wiatr i wodę podczas przejażdżki rowerem po wybranych zakątkach szlaku.
S
woje stoiska na pikniku miały m.in. Departament Promocji i Współpracy z Zagranicą i Departament Edukacji, Sportu i Turystyki UMWP, Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Białostockie Centrum Onkologii, a także Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej.Aneta Kursa
fot. Anna Augustynowicz, Mateusz Duchnowski

facebook