Dodana: 2 lipiec 2020 08:45

Zmodyfikowana: 2 lipiec 2020 10:15

Premier Morawiecki z wizytą w Podlaskiem

Znaczenie zrównoważonego rozwoju, który pozwala na progres nie tylko dużych miast, ale także miejscowości takich jak Siemiatycze – podkreślał premier Mateusz Morawiecki podczas środowego (01.07) spotkania z mieszkańcami Siemiatycz. Wziął w nim udział Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego, wicemarszałek Stanisław Derehajło oraz Marek Malinowski, członek zarządu.

Ilustracja do artykułu [01.07.2020] Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Siemiatyczach 41.jpg

- Dla nas rozwój równomierny, możliwie jak najbardziej sprawiedliwy, jest warunkiem podstawowym rozwoju gospodarczego i sprawiedliwości społecznej – podkreślił Mateusz Morawiecki.

Premier przekonywał, że rząd Zjednoczonej Prawicy naprawił politykę społeczną III RP. Zaznaczył, że wprowadzone programy społeczne przyczyniły się do poprawy życia milionów Polaków, oraz spadku ubóstwa i wykluczenia społecznego części rodzin.

Mateusz Morawiecki przypomniał zebranym, że udało się w Polsce znacząco usprawnić działanie instytucji państwa m.in. podatkowych, które jak powiedział „wyrwały” ukradzione społeczeństwu pieniądze mafiom VAT-owskim.

Morawiecki przekonywał, że wyjść z obecnego kryzysu, po pandemii, udało się dzięki działaniom rządu, dzięki szybkiemu wdrożeniu tarczy antykryzysowej, dzięki czemu - jak mówił - udało się uratować większość miejsc pracy. Dodał, że to dzięki możliwości szybkiego porozumienia się z prezydentem.

- On rozumiał, jaka jest wartość pracy, że od niej zależy godność człowieka. On pomagał nam realizować obronę gospodarki, obronę społeczeństwa - zaznaczył szef rządu.

Premier zachęcał wszystkich do udziału w drugiej turze wyborów prezydenckich 12 lipca. Prosił, aby każdy kto może zabrał ze sobą na głosowanie członków rodziny, przyjaciół, sąsiadów, nieznajomych.

Podczas spotkania w Siemiatyczach Mateusz Morawiecki przekazał lokalnym samorządowcom symboliczne czeki na wsparcie finansowe, które ma pomóc w zwalczaniu skutków kryzysu spowodowanego epidemią. Do samorządów powiatu siemiatyckiego ma trafić ok. 12 mln zł. Odbyło się także podpisanie umowy na zaprojektowanie mostu na Bugu.

W czwartek (02.07) premier odwiedzi kolejne 10 miejscowości w naszym regionie, m.in. Bielsk Podlaski, Hajnówkę, Wysokie Mazowieckie, Zambrów i Supraśl. Wizytę województwie podlaskim Morawiecki zakończy w Suwałkach późnym wieczorem.

 

Cezary Rutkowski

fot.: Mateusz Duchnowski

facebook