Dodana: 11 maj 2020 10:08

Zmodyfikowana: 11 maj 2020 10:08

Polacy jadący do pracy mogą przekroczyć granicę z Litwą

Od poniedziałku (11.05) polscy obywatele jadący do pracy mogą przekroczyć granicę polsko-litewską. Zgodnie z decyzją litewskiego rządu Polacy wjeżdżający na teren Litwy zostali zwolnieni z wymogu samoizolacji.

Ilustracja do artykułu Straż Gran.jpg

W środę (06.05) władze litewskie postanowiły otworzyć granicę swojego państwa obywatelom Polski udającym się do pracy, w celach biznesowych lub naukowych. Od poniedziałku (11.05) na obszar Litwy będą mogli wjechać wszyscy obcokrajowcy, ale te osoby w odróżnieniu od Polaków będzie obowiązywała 14-dniowa kwarantanna.

Jak poinformowała Wrota Podlasia mjr Katarzyna Zdanowicz, rzecznik Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, pomimo otwarcia granicy polsko-litewskiej polskim obywatelom, strona litewska w dalszym ciągu prowadzi tymczasową kontrolę graniczną. Jak dodaje,  Ogrodniki - Łoździeje, Budzisko – Kalwaria to są dwa przejścia graniczne, w których tą granicę można przekraczać. Natomiast strona polska przeprowadza również tymczasową kontrolę graniczną. Będzie ona trwała do 13 maja. Z kolei Litwini przedłużyli ją do końca bieżącego miesiąca.

Litewskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych przewiduje, że granica polsko-litewska może być otwarta dla wszystkich obywateli polskich na początku lata.

Cezary Rutkowski

Fot. Straż Graniczna

facebook