Dodana: 12 maj 2020 09:46

Zmodyfikowana: 12 maj 2020 10:30

PKS Nova - w autobusach cały czas obowiązują szczególne środki ostrożności

Pasażerowie i kierowcy obowiązkowo w maseczkach, miejsca wydzielone zgodnie z wymogiem trzymania dystansu i dezynfekcja autobusów po każdym kursie – w PKS Nova cały czas obowiązują rygorystyczne zasady zapobiegania zakażeniu koronawirusem. Do rozkładu stopniowo wracają kursy zawieszone z powodu epidemii.

Ilustracja do artykułu 0x0.jpg

Jak informuje Justyna Korolczuk z biura zarządu PKS Nova, każda decyzja o przywróceniu kursu jest wynikiem wewnętrznych analiz Spółki oraz zapytań podróżnych.   
- Ilość osób,  jaką obecnie przewozimy jest bardzo zróżnicowana w zależności od kursów, jednak mając na uwadze misyjny charakter wykonywanej przez nas działalności staramy się utrzymać połączenia także na trasach, gdzie jeździ nawet po kilku pasażerów – dodaje. 
Informacje o przywracanych kursach PKS Nova są dostępne na stronie  www.pksnova.pl

W autobusach nadal obowiązują szczególne środki ostrożności. Pasażerowie oraz kierowcy jeżdżą w maseczkach. Autobusy mają wydzielone miejsca - co drugi rząd po przekątnej, a po każdym kursie są dezynfekowane.  Obowiązuje też ograniczenie ilości pasażerów - autobus może być wypełniony w połowie.

Wciąż, z wyjątkiem kas biletowych, zamknięty jest budynek dworca.
- Spółka rozważa otwarcie kolejnej jego części, jednakże obostrzenia i wytyczne Głównej Inspekcji Sanitarnej są bardzo restrykcyjne – mówi Justyna Korolczuk.  - W zależności od zwiększającej się ilości pasażerów, na bieżąco będziemy  reagować  na ich potrzeby, zarówno jeżeli chodzi o kursy jak i poczekalnię.

 

Aneta Kursa

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook