Dodana: 2 sierpień 2021 11:54

Zmodyfikowana: 2 sierpień 2021 12:42

Kolejna edycja Orlańskich Spotkań za nami

Orlańskie Spotkania to impreza promująca i zachowująca dziedzictwo kulturowe naszego regionu. Prezentuje ona twórczość ludową województwa podlaskiego. Kolejna edycja wydarzenia odbyła się w niedzielę (1.08) na placu przy synagodze w Orli. W wydarzeniu uczestniczył wicemarszałek Stanisław Derehajło.

Marszałek Stanisław Derehajło pozuje do zdjęcia z zespołem ludowym

To największa w okolicy muzyczna impreza, która co roku przyciąga wielu widzów i miłośników folkloru. Festyn ma charakter koncertów połączonych ze wspólną zabawą. Wzięły w nim udział zespoły działające na terenie gminy oraz zespoły podlaskie.

- Samorząd Województwa Podlaskiego popiera tego rodzaju inicjatywy kulturalne. Kultura ludowa, której możemy doświadczyć podczas festynu „Orlańskie Spotkania”, jest nieodłączną, unikatową perełką naszego regionu. Cieszę się, że mieszkańcy okolic mogą utożsamiać się z historią dawnych obyczajów, a osoby przyjezdne zasmakować czegoś nowego i mieć przyjemne wspomnienia - mówił Stanisław Derehajło.

Występom na scenie towarzyszyły stoiska z rękodziełem i wyrobami ludowymi, na których prezentowali się twórcy ludowi.

Na scenie prezentowały się m. in. „Klekociaki”, „Malinki”, „Przebojowe Babki”, Kapela pod wezwaniem”. Na zakończenie wieczoru pojawił się zespół Jorrgus, po występie którego rozpoczęła się wspólna zabawa taneczna z grupą ViesnaMusicGroup.

W trakcie wydarzenia odbył się także konkurs pn. „Najlepiej utrzymana posesja na terenie Gminy Orla”.

Paulina Dulewicz, Cezary Rutkowski
fot.: Katarzyna Korycka/UMWP

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook