Dodana: 24 luty 2020 09:59

Zmodyfikowana: 24 luty 2020 10:02

Mieszkańcy Nowego Cydzyna będą mieli świetlicę

Umowę dotyczącą przywrócenia do życia dawnej świetlicy wiejskiej w Nowym Cydzyniu podpisali w łomżyńskim biurze Sejmiku Województwa Podlaskiego wicemarszałek Marek Olbryś i Artur Wierzbowski, wójt gminy Piątnica.

Ilustracja do artykułu Przegląd zespołów  w Łomży  (2).jpg

Z inicjatywą wykorzystania zdegradowanej przez lata świetlicy wystąpili mieszkańcy wsparci przez samorządowców. To projekt, którego wartość oszacowano na blisko 700 tys. zł, z czego dofinansowanie z samorządu województwa przekroczy 425 tys.

- Wspieramy chętnie działania, które wynikają z inicjatywy mieszkańców i służą aktywizacji lokalnych społeczności. Będzie to kolejne miejsce, w którym rozkwitną - mam nadzieję - kultura czy inicjatyw społeczne - mówi wicemarszałek Marek Olbryś.

Przedsięwzięcie zostało rozpisane na dwa etapy. Będzie realizowane w tym i przyszłym roku.  
- Mamy zaplanowaną m. in. wymianę dachu i zainstalowanie paneli fotowoltaicznych, stolarki okiennej i drzwi, budowę podjazdu i chodników oraz zagospodarowanie otoczenia łącznie z placem zabaw - informuje wójt Artur Wierzbowski.

Świetlica ma być centrum spotkań, wydarzeń kulturalnych, towarzyskich, a posłuży także miejscowej jednostce OSP. Mieszkańcy gminy Piątnica  doprowadzili już do rewitalizacji świetlicy w Rakowie-Boginach. Jest także podobny wniosek z Krzewa.

 

Maciej Gryguc
red. Aneta Kursa

facebook