Dodana: 27 luty 2020 09:04

Zmodyfikowana: 27 luty 2020 09:05

Agata Kornhauser-Duda z wizytą w białowieskim Domu Dziecka

Dom Dziecka im. Haliny Kopalińskiej w Białowieży obchodzi 70-lecie istnienia. Z tej okazji z wychowankami i pracownikami ośrodka spotkała się we wtorek (25.02) Agata Kornhauser-Duda, Pierwsza Dama RP.

Ilustracja do artykułu Wizyta Agaty Dudy w Białowieży (9).jpg

Pierwsza Dama uczestniczyła m.in. w warsztatach plastycznych, podczas których podopieczni Domu Dziecka ozdabiali okolicznościowe, jubileuszowe torby płócienne. Obejrzała występ taneczny w wykonaniu zespołu „Małolaty”. Podczas wspólnego obiadu podopieczni placówki rozmawiali z Agatą Kornhauser-Dudą o swojej codzienności, przyjaźniach i nauce. Starsi z nich opowiedzieli o planach na przyszłość, kierunkach, w których się kształcą i zawodach, które chcieliby uprawiać.

To dopiero początek obchodów jubileuszu 70-lecia istnienia Domu Dziecka w Białowieży. W czwartek (27.02) o godz. 13:00 nastąpi uroczyste nadanie imienia i odsłonięcie tablicy upamiętniającej pracę opiekuńczo-wychowawczą Haliny Kopalińskiej - wychowawczyni, która w latach 1950-1996 mieszkała i pracowała w placówce. Natomiast na piątek (28.02) zaplanowano szereg wydarzeń, m.in. występy artystyczne, wykłady, podziękowania.

***

Dom Dziecka w Białowieży jest placówką opiekuńczo-wychowawczą typu socjalizacyjnego i interwencyjnego. Obecnie pod jej opieką przebywają dzieci i młodzież w wieku od pierwszego do dwudziestego roku życia. W ośrodku prowadzone są koła zainteresowań, w tym kulinarne, sportowe, krajoznawcze, wędkarskie, teatralne i wiele innych. Część wychowanków należy do Drużyny Harcerskiej, wszyscy mają możliwość uczestniczenia w dodatkowych zajęciach prowadzonych poza placówką. Wychowankowie białowieskiego Domu Dziecka udzielają się także w Teatrze „Sztorm”, który obecnie wystawia spektakl „Szczególnie małe sny”.

źródło: Prezydent.pl
foto: Grzegorz Jakubowski/KPRP

oprac. Anna Augustynowicz

facebook