Dodana: 28 sierpień 2018 09:24

Zmodyfikowana: 28 sierpień 2018 09:26

PATRONAT: Zakończył się I Międzynarodowy Koncert Sztuki Wokalnej w Suwałkach

26 sierpnia odbył się koncert laureatów wieńczący przesłuchania I Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Haliny Słonickiej w Suwałkach.

Ilustracja do artykułu szw.jpg

W konkursie udział wzięli uczniowie szkół muzycznych, studenci studiów licencjackich i magisterskich, a także absolwenci uczelni wyższych z ośmiu państw ( Polska, Litwa, Rosja, Ukraina, Niemcy, Grecja, Włochy, Chiny). Konkurs odbywa się w ramach VI Międzynarodowego Festiwalu Ars Musica, zadania publicznego współfinansowanego ze środków otrzymanych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku oraz Urzędu Miejskiego w Suwałkach. Dotychczasowe pięć edycji konkursu miało wymiar ogólnopolski.

Organizatorem wiodącym Festiwalu jest Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Suwałkach.

Podczas koncertu finałowego wystąpili wyróżnieni i nagrodzeni uczestnicy I Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Haliny Słonickiej w Suwałkach. W konkursie udział wzięło 45 uczestników z 52 zgłoszonych w następujących kategoriach: I i II kategoria wśród uczniów szkół muzycznych ( II grupy: uczniowie klas I i II do lat 19 i powyżej, a także II grupy wśród klas III i IV do lat 19 i powyżej). Adepci studiów wyższych również byli podzieleni na dwie kategorie: studenci studiów licencjackich i studenci studiów magisterskich.

Przewodnicząca Jury - ad. dr hab. Jolanta Janucik
Wiceprzewodnicząca Jury - ad. dr hab. Dorota Radomska Członkowie

Jury:
Prof. Sabina Martinaityte,
Prof. Bogdan Makal,
Dyrektor VI Miedzymarodowego Festiwalu Ars Musica - Marlena Borowska,
Sekretarz Konkursu - mgr Pamela Sinicka

Patronat medialny: Wrota Podlasia

Pliki do pobrania

facebook