Dodana: 19 sierpień 2019 13:26

Zmodyfikowana: 19 sierpień 2019 13:26

VII Międzynarodowy Festiwal ARS MUSICA

Państwowa Wyższa Szkoła Muzyczna w Suwałkach zaprasza do udziału w ogólnopolskich, muzycznych imprezach artystyczno-edukacyjnych, wspieranych przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Tegoroczne wydarzenia odbywają się dla uczczenia 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki w Roku Moniuszkowskim 2019.

Ilustracja do artykułu ars_musica_zaproszenie2.jpg

 

Najbliższym wydarzeniem artystycznym jest Koncert Promocyjny w dniu 20.08.2019 o godz. 19.00 w Sali Kamedulskiej Hotelu LOFT 1898 w Suwałkach, z udziałem uczestników czynnych XIV Ogólnopolskiego Kursu Wokalnego-Warsztatów Operowych prowadzonych przez Prof. Bogdana Makala, z udziałem pianistek: Mariny Belashuk i Ewy Chomicz.

Organizatorzy zapraszają również na Galę Moniuszkowską do Sali im. Andrzeja Wajdy w Suwalskim Ośrodku Kultury w dn. 25.08.2019 o g. 18.00, ze specjalnym udziałem wybitnej sopranistki Anny Jeruć-Kopeć (link do strony internetowej Artystki: https://www.aniajeruc.com/ ).

Po solowych występach wykonawców w I części, w II części koncertu zostanie zaprezentowana adaptacja sceniczna mało znanej opery komicznej - krotochwili Stanisława Moniuszki do libretta Aleksandra Fredry pt. ,,Nowy Don Kichot czyli sto szaleństw". Wokalistom przygotowanym przez Profesora Bogdana Makala i Dyrektor Festiwalu Marlenę Borowską, towarzyszyć będzie Kameralna Orkiestra Festiwalowa pod dyrekcją Kazimierza Dąbrowskiego.
Koncert jest częścią wydarzeń edukacyjno-artystycznych #DonMoniuszkoProject, realizowanych podczas edycji moniuszkowskiej VII Międzynarodowego Festiwalu Ars Musica 2019 w Suwałkach. Gośćmi Specjalnymi Gali są zaproszeni potomkowie Stanisława Moniuszki reprezentujący Fundację im. Stanisława Moniuszki w Warszawie:  Prezesa Zarządu Stanisława Wójcika oraz Członka Zarządu Elżbietę Stanisławę Janowską Moniuszko.

Koncert jest biletowany. Istnieje możliwość zakupu biletu on-line; link: http://bilety.soksuwalki.eu/ 

Kasa SOK, ul. Papieża Jana Pawła II 5 jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-18:00 oraz na dwie godziny przed każdą biletowaną imprezą (nie wcześniej, niż od godz. 8:00). Tel. (87) 563 85 18. Sprzedaż biletów kończy się na 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia; 30 minut przed początkiem imprezy nie jest gwarantowana możliwość wyboru miejsca na sali.

 

Przed nami także Koncert Finałowy VII Festiwalu Ars Musica w dn.13.10. 2019 g. 19.00 w Konkatedrze pw. Św. Aleksandra w Suwałkach, z udziałem znakomitych Artystów tj: Marlena Borowska- sopran, Jacek Szymański - tenor, Rafał Sulima - organy. Wstęp wolny!  

Cały czas są w realizacji kolejne muzyczne wydarzenia edukacyjne tj.: XIV Ogólnopolski Kurs Wokalny - Warsztaty Operowe prowadzone przez Prof. Bogdana Makala 
VII Seminarium Sztuki Aktorskiej prowadzone przez Marka Cichuckiego 
I Międzynarodowy Kurs Orkiestrowy prowadzony przez Dyrygenta Kazimierza Dąbrowskiego 

 

VII Międzynarodowy Festiwal Ars Musica 2019 został objęty Patronatem Honorowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 

Więcej szczegółów wydarzenia znajduje się TUTAJ  (link do strony) 

 

mat.org
oprac.ak

 

facebook