Dodana: 14 listopad 2019 14:16

Zmodyfikowana: 14 listopad 2019 14:16

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości: Biznes Bez Barier w całej Polsce

Trwają przygotowania do 12. edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, która rozpocznie się już 18 listopada 2019 roku. Przez tydzień w całej Polsce odbędą się różnorodne spotkania poświęcone szeroko pojętej przedsiębiorczości. Na tegoroczną edycję zarejestrowano już kilkaset wydarzeń.

Ilustracja do artykułu ŚTP_logo_pl (1).png

Na stronie www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl  znajduje się aktualna baza wszystkich wydarzeń organizowanych w ramach 12. edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Wśród tematów można znaleźć między innymi: skuteczny e-marketing,  sposoby na ekspansję zagraniczną czy wyzwania pracy freelancera.
Nie zabraknie również szkoleń z kompetencji miękkich, na przykład ze sztuki perswazji. Wydarzenia są skierowane do wszystkich zainteresowanych przedsiębiorczością, bez względu na wiek i doświadczenie.

A jak się okazuje, dzieje się bardzo dużo. Wydarzenia znajdą dla siebie nie tylko przedsiębiorcy. Organizatorzy zadbali też o to, żeby aktywizować osoby bezrobotne, dla których przygotowano ćwiczenia z tworzenia idealnego CV. W bazie można znaleźć również przedsiębiorcze warsztaty dla uczniów, którzy dopiero za kilka lat będą stawiać pierwsze kroki w świecie biznesu. Tych, którzy prowadzą już własne firmy, organizatorzy zachęcają do przyjrzenia się wydarzeniom z zakresu tworzenia strategii czy zarządzania zespołem.

Poprzednie edycje Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości pokazały, że Polacy chcą i potrafią rozmawiać o biznesie. - W 2018 roku aż 112 000 osób wzięło udział w ponad 1 300 wydarzeniach. Koordynatorzy regionalni zmobilizowali do działania ponad 900 partnerów i tym samym przyczynili się do tego spektakularnego sukcesu - wyjaśnia Agata Kochalska-Leś, Wiceprezes Zarządu Fundacji.

Nie inaczej będzie i w tym roku. W listopadzie wspólnie pokażemy, że w dzisiejszych czasach zdarza się coraz mniej przeszkód do stawiania pierwszych kroków w biznesie, a różnorodność to ogromny atut nowoczesnych inicjatyw. - Biznes bez Barier to bardzo aktualny temat, co widać po liczbie zgłaszanych wydarzeń. Da się zauważyć, że coraz bardziej zwracamy uwagę na to, by nasz biznes działał w duchu eko. Dużo jest też wydarzeń, które pomagają walczyć z cyfrowym wykluczeniem - mówi Dominika Nakielska, Wiceprezes Zarządu Fundacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

___________________________________________________________________________

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości jest organizowany od 2008 roku, w 170 krajach świata, zrzesza tysiące partnerów organizujących wydarzenia dla milionów uczestników. Polska jest jednym z liderów tego światowego ruchu. W 2018 roku w ŚTP włączyło się ponad 900 partnerów, którzy zorganizowali 1400 wydarzeń, w których wzięło udział 112 000 uczestników.

Kontakt: kontakt@tydzienprzedsiebiorczosci.pl | Oficjalna strona: www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl 

Fb: facebook.com/GEW.Poland | Twitter: twitter.com/GEWPoland | Link

mat.org.
red.ak

facebook