Dodana: 27 listopad 2019 13:30

Zmodyfikowana: 27 listopad 2019 13:30

Skonsultuj z Farmaceutą – Cukrzyca

Cukrzyca jest przewlekłą chorobą metaboliczną, której podstawowym objawem jest podwyższony poziom glukozy we krwi. Opieka farmaceutyczna w cukrzycy nie skupia się wyłącznie na prawidłowo prowadzonej farmakoterapii, ale także na profilaktyce i odpowiednio wczesnym wykryciu choroby, szczególnie u osób z grup ryzyka. Dlatego już 30 listopada PTSF Oddział Białystok zaprasza wszystkich na jesienną edycję „Skonsultuj z Farmaceutą- Cukrzyca” w Galerii Jurowieckiej.

Ilustracja do artykułu Skonsultuj z Farmaceutą- Cukrzyca 2.jpg

Podczas akcji będzie można skorzystać z wielu stanowisk: porad farmaceutycznych, pomiaru ciśnienia czy analizy składu ciała. Dzięki współpracy z innymi organizacjami studenckimi i kołami naukowymi chętni skorzystają z pomiaru glikemii, spirometrii oraz przeglądów dentystycznych. Oprócz wskazówek farmaceutycznych będzie można również zasięgnąć porad od studentów dietetyki, stomatologii, kierunku lekarskiego i kosmetologii UMB. Wszyscy zainteresowaninaucza się pierwszej pomocy pod czujnym okiem przyszłych ratowników medycznych. Warto zainteresować się również pokazem samobadania piersi, prezentacją roślin leczniczych oraz tematem stopy cukrzycowej. Najmłodszych pacjentów zachęcamy do zabawy w kąciku z recepturą apteczną.

- Czekamy w godzinach od 10:00 do 16:00 przy głównym wejściu w Galerii Jurowieckiej! Zdrowie mamy tylko jedno, warto więc o nie dobrze zadbać!- zachęcają organizatorzy.

Oprócz Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji na akcję zapraszają: Studenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych, Innowacyjny Kosmetolog, IFMSA- Poland Oddział Białystok, Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii, SKN Ratownictwo Medyczne, SKN przy Zakładzie Farmakognozji, SKN „Dietetyk” oraz DKMS.

mat.org.
oprac.ak

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook