Dodana: 23 lipiec 2019 09:28

Zmodyfikowana: 24 lipiec 2019 15:11

„notofest” – 3. Festiwal Filmowy Suwałki

„notofest” – 3. Festiwal Filmowy Suwałki to niezwykła uczta artystyczna, która odbędzie się w dniach 14-17 sierpnia. Na miłośników kina i jego twórców czeka porcja filmowych wzruszeń, emocjonujących spotkań i rozmów. Tradycyjnie osią imprezy będzie konkurs filmów krótkometrażowych „no to short”,zwieńczony uroczystą galą.

Po lewej logo festiwalu "no to fest". Po prawej fragment zdjęcia lasu za mgłą.

„notofest” - Festiwal Filmowy Suwałki powstał z potrzeby szerzenia kultury oraz integracji środowisk twórczych. Na terenie najbardziej wysuniętego na północnywschód miasta Polski aranżujemy przestrzeń wymiany doświadczeń, z której będą mogli czerpać profesjonaliści, początkujący twórcy, a także miłośnicy sztuki filmowej.

”Zależy nam na tym, aby wspierać młodych twórców, a także przepiękny region, którym chcemy chwalić się w całym kraju. Naszą ambicją jest, by „notofest” nie był jedynie imprezą regionalną, ale osiągnął status wydarzenia ogólnopolskiego i na stałe zapisał się na kulturalnej mapie Polski. Wierzymy w to, że promocja ciekawego programu filmowego w kraju, sprawi że zainteresowanie regionem zdecydowanie wzrośnie.” – mówi Jacek Chodkiewicz – Dyrektor Festiwalu.

Sercem Festiwalu jest konkurs filmów krótkometrażowych „no to short”,dedykowany wszystkim, którzy chcą być bliżej krótkich historii, czują w sobie nieodkryty talent i marzą, by zobaczyć swój film na dużym ekranie. W Jury konkursu w tym rokuzasiądą:Kinga Dębska, Marian Dziędzieloraz Arkadiusz Tomiak. Gościem specjalnym tegorocznej edycji „notofest” będzie Krzysztof Zanussi.

Ponadto, podczas Festiwalu, zaprezentujemy odważne i inspirujące, starannie wyselekcjonowane dzieła polskiej i zagranicznej kinematografii. Pokazom towarzyszyć będą liczne wydarzenia specjalne - m.in. spotkania i dyskusje z artystami, autorytetami w dziedzinie kinematografii. Dla początkujących filmowców przygotowaliśmy warsztaty z podstaw sztuki filmowej, na zaawansowanychczekają warsztaty scenariuszowe.

Punktem kulminacyjnym i jednocześnie podsumowującym"notofest” – 3. Festiwal Filmowy Suwałki będzieGala Finałowa. To moment, w którym zaprezentowanych zostanie 8 filmów nominowanych do nagrody "notofest Grand-Prix".

„notofest” – Festiwal Filmowy Suwałki jest rozwijającą się imprezą cykliczną, której ambicją jest nie tylko szerzenie sztuki filmowej, ale także promocja pięknej Suwalszczyzny i całego województwa podlaskiego. Odbiorcami wydarzenia są mieszkańcy Podlasia oraz turyści odwiedzający Suwałki, miłośnicy sztuki filmowej oraz twórcy audiowizualni z całego kraju. Festiwal zakłada część branżową, warsztatową oraz przyjemne spędzenie czasu podczas nocnego kina plenerowego,zorganizowanego w samym centrum Suwałk – Placu im. Marii Konopnickiej.

W załączeniu program festiwalu.

mat.org.

Pliki do pobrania

facebook