Dodana: 18 sierpień 2018 15:38

Zmodyfikowana: 18 sierpień 2018 16:13

Milena i Marcin ruszyli w rowerową podróż dookoła Europy

Wielki start odbył się w sobotę, 18 sierpnia z białostockiego Rynku Kościuszki. Milenie i Marcinowi kibicowało na starcie kilkadziesiąt osób - rodzina, przyjaciele, znajomi i oczywiście rowerowi pasjonaci. Plan Mileny i Marcina to objechać rowerami kraje Unii Europejskiej. Podróż może potrwać nawet 18 miesięcy.

Ilustracja do artykułu Milena i Marcin ruszają w świat (5).JPG

Pierwszą stolicą na trasie podróży będzie Berlin, następnie Czechy, Austria, Słowacja, Węgry … (pełny plan podróży znajduje się TUTAJ).
- Nie mamy konkretnych przystanków między stolicami. Od jednej będziemy się kierować na następną  – mówi Milena.

Podróż potrwa prawdopodobnie około półtora roku, ale jak podkreśla Marcin „nic na siłę”.
- Jeśli napotkamy przeszkody czy to zdrowotne czy pogodowe,  czy innego  rodzaju, takie z którym nie będziemy mogli się uporać, po prostu przerwiemy podróż. I z drugiej strony, jeśli będziemy musieli przedłużyć naszą wycieczkę, też nic się nie stanie.


O przygotowaniach do podróży informowali na bieżąco na swoim fanpage’u na  fb  Co’s koło tego. Nie straszna im zima, śnieg i deszcz.
- Rowery mamy przystosowane na wszystkie cztery pory roku tak samo ubrania, mamy też specjalne śpiwory, karimaty i namiot, który spokojnie uchroni nas przed zimnem, nawet do minus 9 stopni.


Pokonanie tak ogromnej trasy rowerem to nie tylko wysiłek fizyczny i przygotowanie sprzętu, ale również wyzwanie finansowe. Milena i Marcin, aby zgromadzić fundusze pracowali w Wielkiej Brytanii, ale też zorganizowali konto na portalu Zrzutka.pl.
Stawiają na oszczędność
- Jedzenie będziemy gotować na turystycznej kuchence, kawę i herbatę zalewać będziemy w termosy. Liczymy też na gościnność mieszkańców w każdym kraju. – mówią – Noclegi w tanich hostelach będziemy kupować tylko w ostateczności, kiedy nic innego nie uda nam się za darmo zorganizować.

Podróż zakończy się również na Rynku Kościuszki w Białymstoku. A o tym kiedy nastąpi finisz, będziemy informować!

Zapraszamy do śledzenia relacji z Wielkiej Podróży Mileny i Marcina !

Wydarzenie jest objete patronatem medialnym Wrót Podlasia.

czytaj też: Rowerami po krajach Unii Europejskiej

ak

facebook