Dodana: 14 maj 2019 14:57

Zmodyfikowana: 14 maj 2019 14:57

Melpomena 2019! Drugi dzień majowego święta teatru za nami

We wtorek, 14 maja, kolejne zespoły dziecięce i młodzieżowe z terenu całego województwa zaprezentowały zdolności aktorskie, wokalne i taneczne w ramach przeglądu teatralnego – Melpomena 2019.

Ilustracja do artykułu Melpomena 2019 (7).JPG

W drugim dniu występów na juchnowieckiej scenie teatralnej zaprezentowało się blisko 90 uczestników konkursowych zmagań.
O poranku wraz z TEATRZYKIEM PRZYGODA  z Zespołu Szkół im. ks. J. Popiełuszki w Juchnowcu Górnym wybraliśmy się w leśne ostępy, by odnaleźć czas, który gubi się czasem zabieganym rodzicom.
Dzieje się tak za każdym razem, gdy mama i tata zapominają, że to ich pociechy powinny stać na pierwszym miejscu, a najlepszym prezentem, który mogą im dać są wspólnie spędzone chwile.
W świecie magicznych ziół i tajemniczych istot czających się w gęstwinie pozostał także teatr BAJU-BAJ ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kleosinie, ukazując dziwy i gusła towarzyszące obchodom wigilii św. Jana.
W przedstawieniu „Noc świętojańska” przywiązane do tradycyjnych praktyk, rodzime demony ze zdumieniem odkryły, że świat się zmienia, a unijne dyrektywy obowiązują w każdym aspekcie życia.

Komedię familijną, która z czasem przeradza się w istny  horror z udziałem teściowej przygotowała Amatorska Grupa Teatralna „ZAMASKĄ” z Gminnej Biblioteki Publicznej w Poświętnem.
Zbuntowana nastolatka, synek-kujon i mąż księgowy sami w domu?
Czuwająca nad domowym ogniskiem Krystyna nawet nie przypuszcza, jak opłakane w skutkach będzie jej wychodne z koleżankami.
Czwarty w kolejności TEATRZYK ZENIT z klubu ZENIT Spółdzielni Mieszkaniowej „Zachęta” w Białymstoku rzucił nieco światła na spectrum dziecięcych strachów. By przekonać się, że zgodnie z tytułem spektaklu, „Strach ma wielkie oczy” najpierw musiało zgasnąć światło, a potem pojawić się one – małe i duże potwory, które tak lubią straszyć w ciemności. Tylko czy naprawdę jest się czego bać?
Zamykająca wtorkowe występy grupa WSPANIAŁA SIÓDEMKA z Przedszkola Samorządowego nr 7 „Kasztanowy Zakątek” w Białymstoku rozwiała wszelkie wątpliwości odnośnie sekretnego życia zabawek. Oczywiście, że ożywają, gdy tylko dzieci zamkną za sobą drzwi! Co więcej, potrafią urządzić niezłą imprezę, o czym widzowie przekonali się oglądając przedstawienie „Bal w pokoiku lal”.

Występy odbywające się w ramach „IV Wojewódzkiego Forum Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych”  ocenia jury pod przewodnictwem pani Kamili Wróbel – Malec – aktorki Białostockiego Teatru Lalek. Forum otrzymało honorowy patronat Marszałka Województwa Podlaskiego, Wojewody Podlaskiego, Starosty Powiatu Białostockiego i Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny. Patronatem lub opieką medialną Melpomenę 2019 objęło Polskie Radio Białystok, portale Wrota Podlasia i Białystok Online, a także stacja TVP3 Białystok.

 

mat.org.
oprac.ak

 

facebook