Dodana: 18 październik 2019 15:11

Zmodyfikowana: 18 październik 2019 15:11

Finał II etapu „Sztuki bez granic”

W najbliższy weekend, 19-20 października 2019 r., odbędzie się szóste, finałowe spotkanie dzieci z Białegostoku i Grodna w ramach projektu „Sztuka bez granic” Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.

Ilustracja do artykułu 1 logo-sztuka-bez-granic_podstawowe.png

W sobotę 19 października zaplanowane są spacer edukacyjny oraz warsztaty fotograficzne inspirowane architekturą drewnianą Białegostoku.

Z kolei w niedzielę 20 października o godz. 14.00 odbędzie się oficjalne zakończenie i podsumowanie projektu z udziałem dzieci z Grodna i Białegostoku. Otwarte zostaną dwie wystawy: poświęcona projektowi wystawa w plenerze oraz druga, która będzie prezentowała prace dzieci. Ponadto zaprezentowana będzie publikacja przygotowana w ramach projektu, współtworzona także przez jego młodych uczestników.

W poniedziałek 21 października rozpocznie się realizacja trzeciego i zarazem ostatniego etapu „Sztuki bez granic”, który potrwa do pierwszego tygodnia grudnia.
W Dziecięcym Szpitalu Klinicznym im. L. Zamenhofa w Białymstoku realizowane będą warsztaty w postaci interaktywnych zajęć dla małych pacjentów.
Warsztaty będą opierały się o nowe wydawnictwo edukacyjne i kolekcję dzieł w zbiorach Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego.
Podsumowaniem projektu będzie wystawa fotograficzna na terenie szpitala.

Rekrutacja do projektu została zakończona, a uczestnicy pracują w stałych grupach w ramach regularnych spotkań, które rozpoczęły się wiosną tego roku

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

mat.org.

facebook