Dodana: 24 październik 2018 13:59

Zmodyfikowana: 24 październik 2018 13:59

36. Dni Kultury Chrześcijańskiej w Białymstoku

Klub Inteligencji Katolickiej w Białymstoku jak corocznie, w październiku 2018r. organizuje Dni Kultury Chrześcijańskiej, które objęli honorowym patronatem Metropolita Białostocki Arcybiskup Tadeusz Wojda i Marszałek Województwa Podlaskiego – Jerzy Leszczyński. W tym roku – jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Rzeczpospolitą niepodległości – organizowane są one już po raz 36, pod hasłem: Ku wolności wyswobodził nas Chrystus.

Ilustracja do artykułu Plakat ART 36.DKCh.jpg

Tradycyjnie będą one obejmować część merytoryczną, tj. spotkania ze znaczącymi osobistościami polskiego życia politycznego, świata nauki i jego komentatorami – zaprosiliśmy m.in. wicepremiera Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego, profesorów Jerzego Gocko i Tadeusza Zadykowicza z KUL, prof. Antoniego Dudka z UKSW i IPN, red. Pawła Lisieckiego i Magdalenę Ogórek – którzy przybliżą tematykę wolności w aspektach historycznych, socjologicznych, etycznych i politycznych, w tym wolności gospodarczej.

Głównym punktem części artystycznej będzie w środę 24, października - koncert muzyki filmowej Michała Lorenca w OiFP w Białymstoku. W planach 36. Dni kultury Chrześcijańskiej znalazł się także koncert Totus Tuus poświęcony Janowi Pawłowi II. Będzie również spotkanie z aktorem Cezarym Pazurą, występy chórów chrześcijańskich podczas niedzielnych Eucharystii i konkursy (poetycki, plastyczny, katechetyczny) dla młodzieży szkolnej.

Ich zorganizowanie było możliwe dzięki Partnerom 36. DKCh:

Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Podlaskiego i PGNiG Obrót Detaliczny

Zadanie uzyskało dofinansowanie ze środków budżetu Miasta Białegostoku

Oraz wsparte finansowo lub rzeczowo przez firmy PEPEES S.A. i BIT S.A., Izbę Przemysłowo-Handlową, NSZZ Solidarność Region Podlaski, ELEET.

 

Pliki do pobrania

facebook