Dodana: 17 luty 2019 09:18

Zmodyfikowana: 17 luty 2019 16:52

27.edycja Karnawał Dance Fest

W tym roku do rywalizacji zgłosiło się ponad 80 zespołów i blisko 900 tancerzy - grupy taneczne m.in. z Ełku, Augustowa, Ostrowi Mazowieckiej, Czarnej Białostockiej, Olsztyna, Lidzbarka Warmińskiego i oczywiście z Białegostoku. Tancerze rywalizują w takich kategoriach, jak street dance, taniec sceniczny, formacje debiutujące, dziecięce i dla dorosłych. KDF rozpoczął się w sobotę (16.02) i potrwa do niedzieli (17.02). Przypomnijmy, że ze względu na żałobę narodową po śmierci b.premiera Jana Olszewskiego nastapiły zmiany w harmonogramie wydarzenia.

Ilustracja do artykułu kdf 2018.jpg

Uczestnicy Karnawału to osoby zróżnicowane zarówno pod względem wieku, jak i umiejętności – to dzieci, młodzież i dorośli, debiutanci i doświadczeni artyści. Łączy ich jedno: miłość do tańca, co doskonale widać na imprezie.
Do tegorocznej edycji zawodów zgłosiło się ponad 80 zespołów - to blisko 900 tancerzy. Liczby te robią wrażenie i pokazują, jak wielką rangą cieszą się te zawody wśród miłośników tańca. W zawodach wezmą udział m.in. grupy taneczne z Ełku, Augustowa, Ostrowi Mazowieckiej, Czarnej Białostockiej, Olsztyna, Lidzbarku Warmińskiego i oczywiście z Białegostoku. Tancerze będą rywalizować w takich kategoriach, jak street dance, taniec sceniczny, formacje debiutujące, dziecięce i dla dorosłych.

Pierwszy dzień imprezy (16 lutego) to część edukacyjna skierowana nie tylko do zespołów zgłoszonych do konkursu, ale do wszystkich pasjonatów tańca. Warsztaty odbędą się w białostockich Spodkach. W tym roku młodzież szkoliła się pod okiem Anny Tomczak (finalistki „You Can Dance”, specjalizującej się w hip-hopie i tańcu nowoczesnym), Magdaleny Brzozowskiej (choreografa i instruktora tańca), Grzegorza Kuciaka (choreografa, instruktora, tancerza, założyciela Point Dance Studio) oraz Dariusza Bujnowskiego (tancerza, choreografa, instruktora).

Drugi dzień (17 lutego) to eliminacje w Hali Sportowej Zespołu Szkół Rolniczych, które wyłonią laureatów I, II i III miejsc.
Podczas tegorocznej edycji, po raz pierwszy, oprócz nagrody Grand Prix dla najlepszego zespołu,jury przyzna Grand Prix w kategorii Debiuty, w której rywalizują zespoły tańczące krócej niż dwa lata.
Pula nagród to łącznie 20 tys. zł, główna nagroda -Grrand Prix zawodów to 2 tys. zł

Wydarzeniu towarzyszy wystawa zdjęć przygotowana przez fotografów działającej przy WOAK-u Spółdzielni Fotograficznej. Tematem przewodnim jest oczywiście taniec.
Organizatorem Karnawał Dance Fest, czyli największych w północno-wschodniej Polsce zawodów tanecznych jest Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku.

Przypomnijmy, że ze względu na żałobę narodową po śmierci b.premiera Jana Olszewskiego nastapiły zmiany w harmonogramie wydarzenia.

Impreza odbywa się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Podlaskiego.

Patronat medialny: Wrota Podlasia

Niezbędne informacje na stronie zawodów: www.karnawaldf.pl 

fot. KDF 2018/WOAK

facebook