Dodana: 14 grudzień 2018 13:01

Zmodyfikowana: 14 grudzień 2018 14:35

W Łomży powstanie nowa fabryka

Przy ul. Akademickiej w Podstrefie Łomża Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wmurowano kamień węgielny pod budowę zakładu produkcyjnego firmy Greenvit Sp. z o. o. Za ponad rok ruszy tam produkcja wysokiej jakości ekstraktów roślinnych, gdzie zatrudnienie znajdzie 50 osób.

Ilustracja do artykułu Na zdj - pierwszy od prawej wicemarszalek Marej Olbryś, drugi z prawej prezydent Lomzy Mariusz Chrzanowski.jpg

Greenvit Sp. z o.o. to firma rodzinna założona w 2010 r. w Zambrowie. Tworzą ją specjaliści z zakresu biotechnologii, produkcji oraz handlu ekstraktami roślinnymi i surowcami naturalnymi.

- Specjalizujemy się w produkcji ekstraktów roślinnych z przeznaczeniem dla przemysłu spożywczego, suplementów diety, a docelowo również farmacji. Produkujemy wyciągi z polskich ziół i roślin – opowiada o firmie Rafał Pietruszyński, prezes Greenvit Sp. z o. o. W rozwijaniu działalności pomaga mu jeszcze dwóch braci: Kamil i Piotr oraz siostra Ewa.

- Ta inwestycja ogromnie cieszy, bo przyczyni się do rozwoju naszego miasta. Powstaną nowe miejsca pracy, co jest bardzo ważne. Budujące jest również to, że inwestorami są młodzi, lokalni przedsiębiorcy. Mam nadzieję, że to będzie przykład dla innych, że w Łomży można się realizować i prowadzić biznes – mówił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Przypomnijmy, że to właśnie on ponad 2,5 roku temu zdecydował o obniżeniu o 40% cen działek w Podstrefie Łomża Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Okazało się to przysłowiowym strzałem w "dziesiątkę". Wszystkie tereny zostały sprzedane, a ich łączna powierzchnia to blisko 7,7 ha.

Prace mają zakończyć się w listopadzie przyszłego roku, zaś produkcja ma ruszyć na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2020 r. Koszt całej inwestycji wyniesie około 18 mln zł, z czego 50 proc. tej sumy stanowią środki z RPO WP 2014-2020.

- Jestem przekonany, że będziecie Państwo takim "krwiobiegiem" działalności przedsiębiorczej w tym mieście – podkreślił Marek Olbryś, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego.

Za: UM Łomża
(opr.mk)

Na zdj. Akt erekcyjny tuż przed wmurowaniem. Od prawej Marek Olbryś - wicemarszałek województwa, Mariusz Chrzanowski - prezydent Łomży, Andrzej Garlicki - zastępca prezydenta Łomży, Rafał Pietruszyński - prezes Greenvit Sp. z o.o.

facebook