Dodana: 9 lipiec 2017 20:48

Zmodyfikowana: 9 lipiec 2017 20:48

W Łomży odbył się uroczysty apel z okazji obchodów 98. rocznicy powstania Polskiej Policji

Na Starym Rynku awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymali funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Łomży oraz Komend Powiatowych w Grajewie i Kolnie. W uroczystości udział wzięli między innymi: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz, a także zaproszeni goście i mieszkańcy.

Ilustracja do artykułu 170709110127.jpg

Uroczystość była okazją do uhonorowania policjantów, którzy służą społeczeństwu i dbają o jego bezpieczeństwo. Awanse na wyższe stopnie policyjne otrzymało 64 mundurowych z Łomży, 23 z Grajewa oraz 24 funkcjonariuszy z Kolna. W trakcie uroczystości awans na stopień nadkomisarza Policji odebrał również Komendant Miejski Policji w Łomży komisarz Marek Sienkiewicz, a na podinspektora Policji – I Zastępca Komendanta Policji w Grajewie – nadkomisarz Marek Palecki. Funkcjonariuszom wręczono Medale „Za Długoletnią Służbę”, Odznakę „Zasłużony Policjant” oraz Medale za „Zasługi Dla Pożarnictwa”. Przekazano także odznaczenia i medale związkowe. 

Uroczystość uświetniła defilada w wykonaniu Kompanii Reprezentacyjnej wystawionej przez Oddział Prewencji Policji w Białymstoku oraz kompanii funkcjonariuszy odznaczonych i mianowanych na wyższe stopnie policyjne. Natomiast oprawę muzyczną zapewniła Miejska Orkiestra Dęta z Kolna. Wcześniej w Katedrze Łomżyńskiej odprawiona została Msza Święta koncelebrowana przez biskupa Tadeusza Bronakowskiego.

W Białymstoku święto Policji zostało odwołane w związku z akcją podnoszenia półtonowej bomby znalezionej przy ul. Ciołkowskiego.

Wszystkie słuzbuy mundurowe brały wspomagały akcję wosjk saperskich. 

 

źródło: UM Łomża

oprac.ak

facebook