Dodana: 26 listopad 2019 15:35

Zmodyfikowana: 26 listopad 2019 15:35

W krainie tańca i magii

- Myślę, że dojrzeliśmy już do organizacji imprezy rangi mistrzostw Polski – uważa Marek Olbryś, wicemarszałek województwa podlaskiego. W hali sportowej w Piątnicy wziął udział – także czynnie na parkiecie – w 23. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego.

Ilustracja do artykułu akat56.JPG

Rywalizacja z udziałem par tanecznych z kilkunastu ośrodków północnej, centralnej i wschodniej Polski o puchary Marszałka Województwa Podlaskiego, Prezydenta Łomży i Starosty Łomżyńskiego była głównym ale nie jedynym elementem wydarzenia. Odbyły się także Mistrzostwa Podlaskiego Związku Tańca Sportowego oraz Dziecięca Gala Taneczna o Puchar Wójta Gminy Piątnica. Czynnikiem łączącym wszystkie wydarzenia był jubileusz 30-lecia Klubu Tańca Towarzyskiego AKAT, który działa przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży pod kierunkiem Magdaleny Pardo-Baczewskiej i Jacka Baczewskiego. Oboje, wraz z dyrektorem Jarosławem Cholewickim i pracownikami ROK-u byli głównymi organizatorami wielkiego wydarzenia.

W turniejowych zmaganiach wzięło w Piątnicy udział około 330 par. A dodatkowo prezentowali się najmłodsi podopieczni AKAT-u oraz hobbiści, którzy w klubie uczą się tańca. Do tańca wiedeńskiego porwali widzów. Był w tym gronie wicemarszałek Marek Olbryś.

- Kobieta i mężczyzna w tańcu to przepiękne zjawisko – stwierdził modyfikując znane powiedzenie Aleksandra Dumasa. -  Chcę serdecznie podziękować organizatorom za ogromny wysiłek. Jestem zauroczony tymi magicznymi godzinami. To przedsięwzięcie, które dodaje splendoru województwu podlaskiemu i Ziemi Łomżyńskiej. Gościmy uczestników z wielu zakątków Polski – tancerzy, opiekunów, sędziów, specjalistów od tańca towarzyskiego, którzy wiozą w swoje strony dobrą opinię o nas. W dodatku, jak twierdzą fachowcy, hala w Piątnicy ze swoją akustyką i potencjałem scenograficznym bardzo dobrze wypada w przekazach medialnych. Myślę, że największa impreza taneczna w województwie podlaskim zasługuje na większe zaangażowanie urzędu marszałkowskiego i że dojrzeliśmy, aby rozważyć zorganizowanie mistrzostw Polski - mówił marszałek Olbryś.

Poza tancerzami wielką gwiazdą Turnieju była Iwona Pavlovic. Znakomita tancerka, jurorka i osobowość telewizyjna znana jest ostatnio głównie z telewizyjnego programu „Taniec z Gwiazdami”.    

Mówimy, że kobieta w tańcu jest piękna, ale… tak naprawdę, w tańcu nie ma płci. Znam turnieje europejskie i światowe, ale najlepiej czuję się w Polsce na takich  jak tu, gdzie mamy do czynienia zarówno z początkującymi, pełnymi uroku  początkującymi tancerzami, jak i mistrzowską klasą najlepszych – stwierdziła.

Magdalena Pardo-Baczewska nie ukrywa, że zaproszenie Iwony Pavlovic była zabiegiem celowym. - Znaliśmy ją oczywiście wcześniej jako tancerkę i sędzię, ale gdy pojawiła się w Tańcu z Gwiazdami pomyśleliśmy, że cenna będzie obecność tak znanej postaci. Mam nadzieję, że dobrze się wśród nas czuje – powiedziała.        

 

mg/red.ak

 

facebook