Dodana: 20 październik 2017 10:01

Zmodyfikowana: 22 październik 2017 12:40

Trwa I Forum Gospodarcze Subregionu Łomżyńskiego

Pierwszy dzień konferencji przebiegał ph. „Oblicza innowacyjności Subregionu Łomżyńskiego i jego wizja rozwoju”. Dzień drugi poświęcony jest małym i średnim przedsiębiorstwom działającym na terenie subregionu łomżyńskiego. Konferencji towarzyszą targi prezentujące poszczególne firmy. Forum Gospodarcze Subregionu Łomżyńskiego odbywa się w dniach 19-20 października. Biorą w nim udział przedsiębiorcy z kraju i z zagranicy, samorządowcy, a także reprezentanci władz miasta i województwa – m.in. prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski.

Ilustracja do artykułu IMG_5262.JPG

 

Jak podkreśla marszałek Stefan Krajewski, to wydarzenie ma za zadanie rozruszać gospodarczo subregion łomżyński, kojarzony głównie z rolnictwem.
- Celem konferencji jest uświadomienie potencjalnym partnerom gospodarczym z kraju i z zagranicy, że w tej części Podlaskiego można z powodzeniem rozwijać przedsiębiorstwa, że jest to region atrakcyjny biznesowo - mówił Stefan Krajewski - Główne tematy rozmów to przede wszystkim rozwój małych i średnich przedsiębiorstw, a także  innowacyjność, współpraca z uczelniami – tematy jak najbardziej aktualne w kontekście proponowanej reformy szkolnictwa wyższego.

 W Forum uczestniczy osiemnaście samorządów – miejskich i powiatowych, dziewięć delegacji zagranicznych, m.in. z Litwy, Ukrainy i Niemiec .
To wydarzenie, choć o mniejszej skali, można porównać do Wschodniego Kongresu Gospodarczego. Mam nadzieję, że dla gospodarki subregionu łomżyńskiego przyniesie oczekiwane efekty – zaznaczył Stefan Krajewski

Forum Gospodarcze Subregionu Łomżyńskiego to pierwsze w tej części województwa podlaskiego wydarzenie o charakterze gospodarczym, które ma przede wszystkim na celu budowanie marki Subregionu w Polsce i świecie.

 

Organizatorem Forum jest Zarząd Powiatu Łomżyńskiego

Czytaj też Forum Gospodarcze w Subregionie Łomżyńskim

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook