Dodana: 31 lipiec 2015 21:45

Zmodyfikowana: 31 lipiec 2015 21:45

Patriotyczny koncert hip-hopowy w 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w Łomży

Prezydent Łomży zaprasza w sobotę 1 sierpnia 2015 r. o godz. 17:00 na patriotyczny koncert hip-hopowy, organizowany z okazji 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, na którym wystąpią PsG Klika & 5tka z Łomży oraz Tadek Firma z Krakowa. Koncert rozpocznie się tuż po syrenach alarmowych, włączonych na jedną minutę o symbolicznej „godzinie W” na terenie całej Polski, celem uhonorowania poświęcenia i walk Powstańców Warszawskich z 1944 roku. Koncert odbędzie się na Starym Rynku w Łomży. Wstęp wolny!

Ilustracja do artykułu powstanie.jpg

Tadek (Tadeusz Polkowski) to krakowski raper znany przede wszystkim z wieloletnich występów w zespole hip-hopowym Firma, którego był współzałożycielem. Od 2011 roku prowadzi działalność solową. Na jego pierwszym solowym albumie zatytułowanym „Niewygodna prawda”, znalazły się utwory poświęcone m.in. Żołnierzom Wyklętym, gen. Augustowi Emilowi Fieldorfowi ps. Nil, rtm. Witoldowi Pileckiemu, Danucie Siedzikównie ps. Inka czy też Ofiarom Grudnia 1970. Na drugim solowym albumie studyjnym „Niewygodna prawda II. Burza 2014” rapuje m.in. o mjr. Zygmuncie Edwardzie Szendzielarzu ps. Łupaszka, kobietach w Armii Krajowej, Powstańcach Styczniowych,  zbrodniach UPA, Janie Łożańskim ps. „Orzeł”. Wziął udział w akcji "Ratujmy Roja", zmierzającej do realizacji filmu o Mieczysławie Dziemieszkiewiczu, ps. "Rój". W 2014 zasiadł w Komitecie Honorowym Fundacji „Łączka”, sprawującej opiekę i działalność wspierającą wobec Kwatery na Łączce. Współpracuje z Muzeum Armii Krajowej w Krakowie.

PsG Klika tworzą Michał „Levy” i Patryk „Słejzi” z Łomży. W swoich utworach rapują o rodzinie, przyjaźni, patriotyzmie i szacunku, czyli wartościach, które sami wyznają. Są w trakcie nagrywania swojej pierwszej płyty.
5tka to dziewczyna z Łomży imieniem Sara. Patriotka lokalna i narodowa, która często wspomina o tym w swoich tekstach.

www.lomza.pl

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook