Dodana: 13 lipiec 2021 06:31

Zmodyfikowana: 13 lipiec 2021 06:31

Odznaka Województwa Podlaskiego dla organizatora festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża

Jarosław Cholewicki, dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży, został uhonorowany najwyższym odznaczeniem samorządu wojewódzkiego. W niedzielę (11.07) odznakę „Za zasługi dla Województwa Podlaskiego” wręczył mu wicemarszałek Marek Olbryś. Uroczystość miała miejsce podczas koncertu zamykającego festiwal Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża.

Jarosław Cholewicki z wpiętym w klapę odznaczeniem przemawia

Koncert zatytułowany „Wielka Gala w Pałacu” rokrocznie, od prawie 30 lat, kończy organizowany w regionie festiwal muzyki poważnej „Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża”. Podczas gali Jarosław Cholewicki, dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży i główny organizator festiwalu, otrzymał honorową odznakę: „Za zasługi dla Województwa Podlaskiego.” Przyznawana jest osobom i instytucjom, które swą działalnością publiczną, społeczną czy zawodową w sposób szczególny zasłużyły się na rzecz samorządu.

- Od tylu już lat dostarczasz nam pięknych przeżyć: zabawnych i wzruszających, głęboko zanurzonych w tradycjach i całkowicie nowoczesnych, na scenach i pod gołym niebem - mówił w laudacji wicemarszałek Marek Olbryś.

Festiwal „Muzyczne dni Drozdowo - Łomża” zorganizowany został już po raz 28. W dawnym dworku rodziny Lutosławskich w Drozdowie koło Łomży zjawili się artyści największych scen operowych w kraju. Usłyszeć można było muzykę instrumentalną, a także znane i lubiane utwory, od operetkowych przebojów z „Księżniczki Czardasza” czy „Wesołej wdówki” po arię operową „Summertime” George’a Gershwina.

To wydarzenie o dużej renomie. Na zaproszenie dyrektora artystycznego festiwalu Jacka Szymańskiego przyjeżdżają gwiazdy muzyki operowej i operetkowej scen Wybrzeża, Łodzi, Warszawy. Utworów muzyki klasycznej można wysłuchać podczas koncertów organizowanych w całym regionie, od Łomży przez Stawiski, Tykocin po Łapy.

Mariusz Rytel
red.: Barbara Likowska-Matys
fot.: Maciej Gryguc

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook