Dodana: 7 kwiecień 2021 16:06

Zmodyfikowana: 7 kwiecień 2021 16:06

Nowy radiowóz zasilił flotę łomżyńskiej komendy

Dwulitrowy silnik, moc 272 koni mechanicznych – funkcjonariusze łomżyńskiej Komendy Miejskiej Policji (KMP) wzbogacili się o nowy radiowóz z wideorejestratorem. Skodę Superb przekazali policjantom w czwartek (01.04) Marek Olbryś, wicemarszałek województwa i Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży.

Radiowóz przed garażami. Obok stoją 4 osoby

Zakup nowego pojazdu dla łomżyńskiej KMP sfinansowały w niemal równych częściach (po 80 tys. zł) samorządy województwa i miasta.

- Bezpieczeństwo w ruchu drogowym to jedno z naszych najważniejszych zadań. Z wielką troską podchodzimy do tego, co dzieje się nie tylko na drogach wojewódzkich, ale też krajowych, powiatowych, gminnych i nawet tych najbardziej lokalnych. Dlatego staramy się wyposażyć policję, która jest także za to odpowiedzialna, we wszelkie możliwe „instrumenty” skutecznego działania. Łamiący prawo, rozpędzeni kierowcy muszą zdawać sobie sprawę, że policja ma też sprawne i nowoczesne pojazdy. Bardzo cenne jest, że jest to nasz wspólny samorządowy „montaż” – powiedział wicemarszałek Marek Olbryś.

Samorząd Łomży także wsparł działanie, które ma poprawiać bezpieczeństwo mieszkańców.

- To kolejna taka inicjatywa nasza i zarządu województwa, ale będziemy myśleć o następnych przedsięwzięciach – stwierdził prezydent Mariusz Chrzanowski.

Inspektor Krzysztof Woźniewski, komendant miejski policji w Łomży poinformował, że nieoznakowany (ale także nietajny) radiowóz od razu wchodzi do służby na ulicach miasta i drogach powiatu łomżyńskiego.

- Przeznaczony jest w szczególności dla funkcjonariuszy ruchu drogowego, a jego funkcje wynikają z tego, co robimy, czyli zapewniamy bezpieczeństwo mieszkańców miasta i powiatu – powiedział komendant.

Niebieską Skodę Superb, która przejmie większość obowiązków od kilkuletniego BMW, poświęcił kapelan łomżyńskich policjantów, ksiądz Paweł Grala. 


tekst i fot.: Maciej Gryguc
oprac.: Anna Augustynowicz

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook