Dodana: 23 czerwiec 2021 15:54

Zmodyfikowana: 2 sierpień 2021 10:41

Mobilny punkt szczepień uruchomiono w Łomży

W nowo otwartym punkcie będzie można zaszczepić się od czwartku (24.06) jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson. – Myślę, że najważniejsze jest poczucie, że dzięki temu „jesteśmy w porządku”: sami wobec siebie i wobec drugiego człowieka – mówił w środę (23.06), podczas inauguracji funkcjonowania punktu wicemarszałek Marek Olbryś.

Mężczyzna stojący przed mikrofonami, cztery osoby stoją za nim

Obszerne uzasadnienie idei tego rodzaju placówek walki z pandemią przedstawił wojewoda Bohdan Paszkowski (obecny był także wicewojewoda Marcin Sekściński).

- Kontener otrzymaliśmy z Agencji Rezerw Materiałowych. Pełnił już swoją funkcję w Białymstoku i Suwałkach. Chcemy ułatwiać dostęp do tego podstawowego narzędzia ochrony nas wszystkich, jakim są szczepienia. Serdecznie zachęcam, bo jesień może przynieść kolejną falę choroby – mówił wojewoda.

Lokalizacja klimatyzowanego kontenera jest w Łomży ważną częścią strategii promowania szczepień. Obiekt zajął część parkingu przy dworcu autobusowym, ale przede wszystkim jest kilka kroków od najważniejszego miejskiego targowiska owocowo-warzywnego (ale także z wyrobami przemysłowymi) i miejskiej hali targowej. Oznacza to, że będzie łatwo dostępny dla podróżnych oraz tłumów klientów i handlowców oblegających bazar zwłaszcza we wtorki i piątki.   

Dlatego podziękowań inicjatorom nie szczędzili zastępca prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski i starosta Lech Marek Szabłowski.

- Mamy nadzieję, że spokojniej będziemy mogli czekać na jesień – powiedział wiceprezydent. Starosta, którego swoją obecnością wspierali samorządowcy z Nowogrodu, gminy Łomża, Miastkowa i Zbójnej, podkreślił, że powiecie działa kilka punktów szczepień populacyjnych i jeden masowych.

Nowe miejsce, w którym można będzie się w Łomży zaszczepić będzie czynne od 24 czerwca do 4 lipca w godzinach 9 – 17.

tekst i fot.: Maciej Gryguc
red.: Paulina Dulewicz

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook