Dodana: 15 luty 2016 14:44

Zmodyfikowana: 15 luty 2016 14:44

Mieszkańcy ul. Browarnej w Łomży chcą ograniczenia ruchu ciężarówek

Kolejny raz protestują mieszkańcy ulicy Browarnej w Łomży. Do Urzędu Miasta wysłali petycję, w której domagają się ograniczenia ruchu samochodów ciężarowych.

Ilustracja do artykułu truck-404820_960_720.jpg

Jak mówią - spokojna przed remontem ulica stała się teraz małą obwodnicą dla ciężarówek. Grzegorz Daniluk z biura prasowego urzędu przypomina, że obecność takich samochodów była zakładana już na etapie planowania przebudowy. Inaczej miasto nie otrzymałoby dofinansowania. Poza tym ulica łączy drogę krajową nr 61 z drogą w kierunku Olsztyna, dlatego odciąża inne ulice w mieście. 

Mieszkańcy skarżą się jednak, że tak duży ruch ciężarówek utrudnia im życie. Jak mówi Grzegorz Daniluk urzędnicy wzięli do tej pory pod uwagę wiele sugestii mieszkańców, m.in. dotyczących ograniczeń prędkości czy oznakowania przejść dla pieszych. Podkreśla też, że jest to jedna z najbezpieczniejszych ulic w mieście. 

Mieszkańcy sugerują urzędnikom, żeby wynegocjowali z Urzędem Marszałkowskim aneks do umowy. Miałby on zakładać możliwość ograniczenia ruchu samochodów ciężarowych.

Za: Polskie Radio Białystok
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/131048

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook