Dodana: 18 grudzień 2016 11:25

Zmodyfikowana: 18 grudzień 2016 11:25

Łomżyńska Wieczerza Wigilijna już dzisiaj

W niedzielę 18 grudnia 2016 r. o godz. 16 mieszkańcy naszego miasta spotkają się na Łomżyńskiej Wieczerzy Wigilijnej. Podczas wydarzenia, które tradycyjnie już zorganizowane zostanie na Starym Rynku, nie zabraknie ciepłego posiłku i symbolicznego opłatka. Wigilię miejską poprzedzi Jarmark Bożonarodzeniowy.

Ilustracja do artykułu lomza wigilia.jpg

- Zapraszam wszystkich mieszkańców Łomży, a także regionu, aby licznie stawili się na Starym Rynku. Wspólnie podzielmy się opłatkiem i złóżmy sobie świąteczne życzenia – zachęca do udziału w Łomżyńskiej Wieczerzy Wigilijnej Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Tradycyjnie już Łomżyńska Wieczerza Wigilijna rozpocznie się od przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju przyniesionego do Łomży przez Harcerzy Hufca Nadnarwiańskiego ZHP. Po uroczystości rozpalenia symbolicznego ogniska, życzenia mieszkańcom Łomży przekaże Prezydent Łomży oraz biskup łomżyński Janusz Stepnowski. Część oficjalną zakończy opłatek i  składanie wzajemnych życzeń.

Jak co roku podczas wigilii miejskiej nie zabraknie ciepłego posiłku oraz licznych występów artystycznych. W świąteczny nastrój wprowadzą najpierw wokaliści ze Studia Wokalnego eMDeKNa scenie pojawi się także grupa teatralna "Gesty" z Warsztatu Terapii Zajęciowej, chór Carmen Fidei z parafii Krzyża św. w Łomży oraz zespół Senior Vita działający przy Klubie Seniora w Łomży.

Łomżyńską Wieczerzę Wigilijną poprzedzi Jarmark Bożonarodzeniowy. Od godz. 10 na łomżyńskiej starówce będzie można zrobić przedświąteczne zakupy. Swój udział zapowiedziało już kilkudziesięciu wystawców. Do nabycia będą bożonarodzeniowe smakołyki, ozdoby czy wyroby rękodzieła artystycznego.

Za: lomza.pl

facebook