Dodana: 7 styczeń 2017 10:06

Zmodyfikowana: 7 styczeń 2017 10:06

Łomża z kilkunastomilionowym dofinansowaniem remontu dróg

Łomża otrzyma kilkunastomilionowe dofinansowanie na przebudowę ulic w mieście. O 85 proc. dofinansowaniu zadania pod nazwą: „Przebudowa układu komunikacyjnego Łomży w ciągu drogi krajowej nr 63”poinformowało na swojej stronie internetowej Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Ilustracja do artykułu 170105210653.jpg

To ogromnie ważne, że tak dobrze oceniony został nasz projekt i uzyskał wysokie dofinansowanie, dzięki czemu kolejne drogi istotne dla układu komunikacyjnego naszego miasta zostaną zmodernizowane – powiedział Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

„Przebudowa układu komunikacyjnego Łomży w ciągu drogi krajowej nr 63” obejmuje remont ulicy Sikorskiego na odcinkach od ul. Wyszyńskiego do Al. Legionów oraz od Al. Legionów do ul. Wojska Polskiego, a także rozbudowę Szosy Zambrowskiej między rondem Lutosławskiego i skrzyżowaniem z ul. Ks. Anny.

 - Wartość całkowita tego zadania wynosi 19,8 mln zł, a dofinansowanie, które udało nam się pozyskać to ponad 16,8 mln zł – poinformował odpowiedzialny za inwestycje zastępca Prezydenta Andrzej Garlicki, dodając, że w sumie przebudowane zostaną trzy odcinki ulic w ciągu drogi krajowej nr 63 na terenie Łomży o łącznej długości prawie 1,5 km.
 Środki pochodzą z  Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020  PRIORYTET: IV – Infrastruktura drogowa dla miast DZIAŁANIE: 4.2 – Zwiększenie dostępności transportowej ośrodków miejskich leżących poza siecią drogową TEN-T i odciążenie miast od nadmiernego ruchu drogowego.

źródło:UM Białystok
(oprac.ak)

facebook