Dodana: 27 czerwiec 2017 08:20

Zmodyfikowana: 27 czerwiec 2017 08:40

Łomża. Ulica Zawadzka oficjalnie oddana do użytku

W ramach inwestycji dobudowano ponad czterysta metrów dwujezdniowej ulicy Zawadzkiej na odcinku od skrzyżowania z Al. J. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Przykoszarową. Wyremontowane zostały chodniki i ścieżki rowerowe, powstała nowa sieć gazowa, wodociągowa i energetyczna. Ulica zyskała również nowe oświetlenie. Przebudowano wloty ulic Niemcewicza, Porucznika Łagody, Sybiraków i Przykoszarowej. Oficjalne otwarcie ul. Zawadzkiej odbyło się 26 czerwca br. Udział w uroczystościach wzięli m.in. Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, a także łomżyńscy radni i posłowie na Sejm RP. Nową ulicę poświęcił Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski.

Ilustracja do artykułu IMG_7949.JPG

Zakończona inwestycja obejmowała rozbudowę odcinka I ul. Zawadzkiej (dł. 428 m) – od skrzyżowania z Al. J. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Przykoszarową, w tym  wykonanie nowej nawierzchni jezdni, przebudowę wlotów ulic Niemcewicza, Porucznika Łagody, Sybiraków i Przykoszarowej, budowę nawierzchni chodników i ścieżek rowerowych, zatok autobusowych, przebudowę zjazdów i utworzenie zieleńców. Przeprowadzono też roboty sanitarne, teletechniczne i elektryczne (w  tym oświetlenie, kanalizacja dla sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Zawadzka-Przykoszarowa; budowa sygnalizacji świetlnej przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Zawadzkiej z ul. Niemcewicza i ul. Porucznika Łagody).

Przebudowa ulicy Zawadzkiej rozpoczęła się w sierpniu ubiegłego roku. Wartość umowy z wykonawcą to blisko 3 i pół miliona złotych brutto. Inwestycję została sfinansowana z budżetu Łomży.  

Łomża ubiega się również o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego  rozbudowy dalszej części ul. Zawadzkiej. Obecnie trwa ocena złożonego w marcu br. wniosku o dofinansowanie z RPO WP 2014-2020.

ak

 

facebook