Dodana: 10 lipiec 2015 09:18

Zmodyfikowana: 10 lipiec 2015 09:18

Łomża. Ponad 300 tys. zł kary dla urzędu miasta

Urząd Miejski w Łomży zapłaci karę za przetarg na budowę biurowca Inkubatora Przedsiębiorczości. Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego dopatrzył się nieprawidłowości w procedurze mającej wyłonić firmę budowlaną.

Ilustracja do artykułu 110831111506.jpg

Jak mówi prezes Parku Przemysłowego Łomża Andrzej Kiełczewski, łomżyńscy urzędnicy napisali wyjaśnienia, ale nie były one brane pod uwagę. Zastrzeżenia kontrolerów wzbudziło użycie nazw własnych w treści przetargu. Prezes Parku tłumaczy jednak, że w specyfikacji była informacja, że mogą być zastosowane rozwiązania alternatywne.

Jak mówi Andrzej Kiełczewski nałożona kara w wysokości ponad 300 tysięcy złotych nie obciąży budżetu Parku ani miasta. O taką kwotę pomniejszona będzie dotacja, którą ma otrzymać Łomża. Pieniędzy nie zabraknie, ponieważ podczas ogłaszania przetargu oszczędzono blisko milion złotych. Władze Parku zapowiadają też, że będą szukały rozwiązania tego problemu także na drodze sądowej.

Urząd marszałkowski kontroluje jeszcze dwa przetargi związane z budową Inkubatora, ale nie są jeszcze znane wyniki tych postępowań.

Budowa Inkubatora Przedsiębiorczości kosztowała 17,5 miliona złotych. Blisko połowa tej kwoty to dofinansowanie unijne. Docelowo w budynku ma prowadzić działalność gospodarczą 33 młodych przedsiębiorców.

Za: Polskie Radio Białystok
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/125443

facebook