Dodana: 10 październik 2016 11:17

Zmodyfikowana: 10 październik 2016 11:17

Łomża. Płyty z Wiosennej na innych ulicach, trwają remonty chodników

Płyty drogowe pozyskane z rozbiórki głównie ulicy Wiosennej, trafią w najbliższych tygodniach na nawierzchnię kilku innych dróg, znajdujących się przede wszystkim na osiedlu Łomżyca. Poniżej prezentujemy harmonogram prac, który jeszcze może ulec zmianie ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne. To nie jedyne ulice, które w najbliższym czasie będą modernizowane w tamtej części miasta. Swój wygląd zmieniają także chodniki.

Ilustracja do artykułu chodniki.jpg

Harmonogram terminów wykonania nawierzchni ulic z płyt drogowych:

ulica długość i szerokość terminy
Jaworowa 280 metrów jezdni o szerokości 4,5 m 10.10. – 22.10.
Grabowa 288 metrów jezdni o szerokości 4,5 m 24.10. – 08.11.
Łukasińskiego
(od ul. kpt. Skowronka do sięgacza ul. Nowogrodzkiej)
191 metrów jezdni o szerokości 4,5 m 14.11. – 22.11.
Chmielna 104 metry jezdni o szerokości 4,5 m 24.11. – 30.11.
Zawadzka (sięgacz) 65 metrów jezdni o szerokości 3 m 01.12. – 08.12.

- W przyszłym roku na ulicy Kalinowej zostaną ułożone płyty, które zostaną odzyskane z remontu ulicy Podleśnej – deklaruje Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski przypominając, że obecnie jest ogłoszony przetarg na jej modernizację. - W środę otwarto oferty na budowę ulicy Piaskowej, a jeszcze w tym roku powinniśmy ogłosić przetarg na budowę ulicy Piaski. Obecnie trwa procedura wydania zezwolenia na realizację inwestycji drogowej dla tego zadania – mówi Prezydent Chrzanowski informując ponadto, że na etapie projektowania jest ulica Modrzewiowa.

W większości przypadków przy remontach i modernizacji ulic swoje oblicze zmieniają także chodniki. Są jednak i takie przypadki, gdzie nawierzchnia jezdni jest w dobrym stanie, natomiast do wymiany nadają się ciągi piesze. W tym roku zrealizowano już chodniki przy ul. kard. Wyszyńskiego, ul. Wojska Polskiego (na odcinku od Włókienniczej do Tkackiej i do Nowoprojektowanej), ul. Wojska Polskiego/Spokojna, ul. Polnej, łączniku Woziwodzkiej i Senatorskiej, ul. Plac Zielony, ul. Puławskiego. Do wykonania lub w trakcie realizacji są chodniki przy ulicach: Szerokiej, Kwadratowej, Przyjaźni, Placu Niepodległości, Kierzkowej, przy Archiwum Państwowym i łącznik do Al. Legionów. Do realizacji w najbliższym czasie przewidziane są również ciągi piesze przy ul. Handlowej, Kalinowej, Kamiennej, Kolegialnej, Kurpiowskiej i Wyzwolenia. Dotychczas na ten cel wydatkowano prawie 350 tys. zł, a do końca roku kwota ta może przekroczyć 1 milion zł.

Za: www.lomza.pl

facebook