Dodana: 11 lipiec 2015 12:21

Zmodyfikowana: 11 lipiec 2015 12:21

Łomża. Dalszy remont filharmonii pod znakiem zapytania

Remont budynku Filharmonii Kameralnej w Łomży może być przerwany. Miasto nie ma pieniędzy na dokończenie drugiego etapu prac.

Ilustracja do artykułu fkwl-budynek.jpg

Urzędnikom nie udało się znaleźć pieniędzy poza budżetem miasta, a jedynym wsparciem jest dotacja z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ale milion złotych to zdecydowanie za mało, bo koszt inwestycji to około 8 milionów złotych - mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Dlatego zapytał radnych czy miasto powinno realizować projekty, w których dofinansowanie to tylko siódma lub ósma część budżetu. 

Prezydent chce jeszcze na temat dofinansowania rozmawiać z przedstawicielami ministerstwa - razem z dyrektorem filharmonii w sierpniu w Warszawie. 

Nie można podzielić remontu na etapy, żeby wykorzystać otrzymany milion złotych dotacji. Nie pozwalają na to zasady, na których została przyznana. W miejskim budżecie też nie ma pieniędzy na remont. Mariusz Chrzanowski mówi jednak, że jeżeli radni będą chcieli inwestycję dokończyć skieruje odpowiedni wniosek pod obrady. 

Za: Polskie Radio Białystok
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/125484

facebook